$
שווקי חו"ל

אגודת משקיעים במיילן מתנגדת לרכישת מדה תמורת 7.2 מיליארד דולר

"התגובה של מיילן לשאלות שלנו אינה משביע רצון", ציינו במכתב ששלחו לחברת התרופות בניהולו של רוברט קורי. המחיר משקף פרמיה של 12% ביחס למחירה הממוצע של מניית מדה ב־2015

דרור רייך 18:5302.03.16

אגודת משקיעים של מיילן מתנגדים לרכישת חברת תרופות מדה. "התגובה של מיילן לשאלות שלנו אינה משביע רצון", ציינו במכתב ששלחו לחברת התרופות בניהולו של רוברט קורי.

 

ההתנגדות מגיעה על רקע רכישה אפשרית של החברה השבדית מדה (Meda) ב־7.2 מיליארד דולר או 9.9 מיליארד דולר כולל החוב באמצעות מזומן ומניות על ידי מיילן. המחיר משקף פרמיה של 12% ביחס למחירה הממוצע ב־2015. מדה מפתחת תרופות ייעודיות המיועדות למחלות כרוניות ומנייתה נסחרת בבורסה של שטוקהולם.

 

במיילן היו מעודדים מכך שגם מועצת המנהלים של מדה תומכת בהצעת הרכש וממליצה עליה והעריכה כי העסקה תיסגר ברבעון השלישי של 2016, אך כעת עולים קולות אחרים דווקא מבעלי המניות של מיילן.

 

"שאלת המפתח היא האם מיילן צריכה לשאול את בעלי מניותיה לאישור עבור העסקה שכן על פי החוק ההולנדי (מיילן רשומה בהולנד) עסקה אשר משנה את זהות החברה באופן מהותי חייבת את אישור בעלי המניות - ואם מיילן מתעניינת בחברה שהינה כשליש מגודלה של מיילן זהו בהחלט המקרה", כתבו המשקיעים.

 

מיילן ענתה למתנגדים כי "יש חפיפה אסטרטגית בין 2 החברות ולכן על פי החוק אין שינוי מהותי בפעילות של מיילן בעקבות הרכישה. ההפך, היא תתמוך בעסקי מיילן ותהפוך אותה לחברת תרופות גלובלית יותר - וזה משתלב עם חזון החברה לטווח הארוך".

 

מיילן מציינת כי היא קיימה שיחות עם יועצים חיצונים ועל פי הערכתה אין ביסוס בחוק למתנגדים. בכל מקרה מיילן הודיעה על כניסה להסכמי אשראי בהיקף של 10.05 מיליארד דולר. במסגרת הסכם האשראי החדש, 6 מיליארד דולר מיועדים למימון עסקת מדה, ויתרת הסכום מיועדת בעיקר למחזור חובות קיימים. הבנקים המלווים הבכירים בהסכם האשראי החדש הם דויטשה בנק וגולדמן זאקס.

 

רוברט קורי רוברט קורי צילום: הילה ספאק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x