$
חדשות טכנולוגיה

זעזועים בצמרת סמסונג: ראש חטיבת המובייל מפנה את מקומו

ג'יי. קיי. שין משלם על הטעויות שעשה בהשקת הגלקסי S6 ועובר למשרה מרכזית פחות. גם ראש חטיבת האלקטרוניקה עובר תפקיד

הראל עילם 12:4301.12.15
בשש השנים האחרונות, ג'יי. קיי. שין היה הפנים הפומביות של סמסונג, ראש חטיבת המובייל, וכן הנשיא והמנכ"ל המשותף של סמסונג אלקטרוניקס. עכשיו, בתקופת משבר עבור היצרנית הקוריאנית ושפל עולמי במכירות סמארטפונים, החברה הודיעה הבוקר (ג') ששין יפנה את מקומו.

 

מדור ברעידת אדמה של ממש בסמסונג. בנוסף לחילופי הגברא האלו, סמסונג אלקטרוניקס הודיעה על שינוי נוסף – בו קן יון, ראש חטיבת מוצרי האלקטרוניקה והטלוויזיות, יעבור לתפקיד אסטרטגי יותר. יון ושין היו האנשים החזקים ביותר בחברה יחד עם יו"ר סמסונג העולמית עצמה, וכיהנו כמנכ"לים המשותפים של סמסונג אלקטרוניקס. הם ימשיכו להחזיק בתפקיד זה, אם כי בפועל, כאמור, תחומי האחריות שלהם יהפכו יותר אסטרטגיים ופחות ביצועיים. לא ברור כעת מי עומד להחליף את יון. 

 

גי'' קיי שין גי'' קיי שין צילום: בלומברג

 

שין ימשיך לתפקד כראש חטיבת הסלולר, אבל יהיה אחראי רק על תכנון אסטרטגיה לטווח ארוך. בכל תפקידיו הניהוליים והביצועיים יחליף אותו סגנו לשעבר, דונג'ין קו (Dongjin Koh). קו תפקד בשנים האחרונות כראש חטיבת המחקר והפיתוח של חטיבת המובייל, ובין השאר היה אחראי לעיצוב מכשיר הגלקסי S6 ולפיתוח מערכת ההפעלה טיזן.

 

תחת הנהלתו של שין, סמסונג הצליחה למצב את עצמה כיצרנית הסלולר והסמארטפונים הגדולה בעולם, וסדרת מכשירי גלקסי שלה הפכה כמעט למילה נרדפת למכשירי אנדרואיד. עם זאת, בשנתיים האחרונות סמסונג מתקשה להתחרות באפל שחוזרת לצבור תאוצה מול יצרניות המכשירים הסיניות, שמציעות מכשירים איכותיים במחירים מוזלים. סמסונג שינתה דרסטית את העיצוב של מכשיר הדגל שלה, דחפה קדימה טכנולוגיות חדשניות כגון מסכים מעוקלים, הורידה מחירים, פיטרה 10% מעובדי המנהלה וצמצמה דרסטית את היצע המכשירים שלה, אבל עדיין רשמה מוקדם יותר השנה ירידה דרסטית במכירות ובהכנסות.

 

סמסונג גלקסי S6 Edge סמסונג גלקסי S6 Edge צילום: עומר כביר

  

לפני כשנתיים, עמד נתח השוק העולמי של סמסונג בתעשיית הסמארטפונים על 32%, והיא הייתה החברה המובילה בהודו, סין וארצות הברית – שלושת השווקים הגדולים ביותר בעולם. כיום נתח השוק שלה עומד על 24%, אפל תפסה את ההובלה בארצות הברית ומעמדה של החברה הקוריאנית בסכנה בשאר העולם.

 

הטעות הגדולה ביותר של שין הייתה ההשקה של הגלקסי S6 – הוא צפה שרק חלק קטן מהלקוחות ירצו את גרסת האדג' של מכשיר הדגל, עם המסך המעוקל. בפועל, מחצית מהלקוחות רצו את הדגם היקר יותר. סמסונג לא הייתה ערוכה, המלאי אזל והחברה איבדה את המומנטום. "בעוד ששין אכן הראה תוצאות פיננסיות מרשימות בעבר, אין ספק שהגלקסי S6 לא רשם את ההצלחה הנדרשת. יש צורך במנהיג חדש" אמר פרופסור קין סאנג-ג'ו, כלכלן קוריאני, לסוכנות הידיעות רויטרס. "המינוי החדש מראה שסמסונג מודעת לכך שהיא צריכה לרענן את צמרת ההנהלה על מנת להגיב בצורה פרואקטיבית יותר לאיומים מצד יצרניות סיניות כגון שיאומי". אנליסט אחר התייחס למינוי החדש כ"פרישה בפועל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x