$
מכשירים ומדריכים

סמסונג מוזילה את הגלקסי S6 בשל הפסדים

ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית הודיעה כי תוזיל את מכשירי הדגל שלה, גלקסי S6 וה-S6 Edge - בניסיון להגביר את קצב המכירות. מניית החברה התרסקה ב-8.4% מאז תחילת השנה

רפאל קאהאן 11:3830.07.15
סמסונג הודיעה כי אמש (ד') שתוזיל את מחירי מכשירי הדגל שלה, בהמשך למכירות המאכזבות ברבעון האחרון. החברה דיווחה על הפסדים של כ-4% ועל מכירות נמוכות מהצפוי של מכשירי הדגל, הגלקסי S6 והS6 אדג' עם המסך המעוקל.
סמסונג מצאה עצמה נלחמת בשלוש חזיתות בשנה האחרונה: מול LG הביתית שהצליחה להפוך ליריבה ראויה עם סדרת סמארטפוני ה-G; מול יריבתה המסורתית בתחום מכשירי הפרימיום, אפל; ומול היצרניות הסיניות שהצליחו לצמצם את דריסת רגלה בשוק הביניים והמכשירים המוזלים.

 

גלקסי S6 אדג' גלקסי S6 אדג'

 

מנגד, סמסונג ביצעה מספר טעויות אסטרטגיות בשיווק מוצריה. היא פספסה לגמרי את השקת מכשיר הדגל הקודם: הגלקסי S5, היא לא השכילה לזהות את העניין שיעורר ה-S6 אדג' החדשני ולא דאגה למלאי מספיק - ולבסוף היא הציגה מחירים ותכונות טכניות שלא עמדו בקנה אחד עם ציפיות הלקוחות המסורתיים שלה.

 

עדיין לא ידוע בכמה יוזלו מכשירי ה-S6, אך ספקית הסלולר הקוריאנית KT הוזילה את הטלפון מ-560 דולר לכ-460, מה שמשקף הוזלה של כ-15%. בשל קשרי סמסונג עם החברה המקומית, יש להניח שהוזלה זו בוצעה בתיאום עם ענקית הטכנולוגיה אך לא ניתן לדעת אם שווקים נוספים יציגו הוזלה בשיעור דומה.

 

תודה לאפל

 

חטיבת הסמארטפונים של סמסונג הציגה ירידה של 38% בהכנסות באפריל ובמאי, מ-3.8 מיליארד דולר לכ-2.4 מיליארד דולר. אך חטיבה זו לא הייתה היחידה להציג ביצועים מאכזבים: גם חטיבת הטלוויזיות ומוצרי החשמל הציגה ירידה חדה ברווחים, אם כי לא הפסידה.

 

החטיבה היחידה שהצליחה להציג עלייה חדה בהכנסות וברווחים הייתה חטיבת השבבים שדיווחה על עלייה בהכנסות של כ-1.3 מיליארד דולר ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הסיבה לכך אירונית למדי: החטיבה חתמה לפני מספר חודשים על הסכם עם אפל לייצור המעבדים עבור הדור הבא של האייפונים והאייפדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x