$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג משקיעה אסטרטגית בחברת המדיה של יוני בלוך

שירות הקרנת הסרטים שעד כה שירת בעיקר מפרסמים יותקן בקסדות ה־VR של סמסונג

אסף גלעד 08:5911.11.15

סמסונג חברה לאינטרלוד של יוני בלוך: ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית השקיעה מיליוני דולרים בשירות להקרנת סרטונים אינטראקטיביים ‑ שמאפשר לצופה לבחור את התפתחות העלילה ‑ במטרה להתקינו בקסדות מציאות מדומה. מדובר בתפנית מעניינת עבור חברת המדיה הדיגיטלית אינטרלוד, שעד כה זכתה לביקוש מצד מפרסמים ואתרי תוכן.

 

בשנה האחרונה זכתה אינטרלוד להצלחה גם בשוק התוכן: היא יוצרת בעבור BBC את הסדרה Casualty, משתפת פעולה עם הבמאי הדוקומנטרי ג'ייסון ספרלוק ("לאכול ובגדול") ביצירת הסדרה Call Bullshit, המסקרת את המועמדים לנשיאות ארצות הברית, וכן הפיקה קליפים עבור בוב דילן ולד זפלין. כמו כן היא השתתפה ביצירת סרט באורך מלא שיצא לאקרנים בשנה הבאה בהפקת אולפני MGM: רימייק אינטראקטיבי לסרט "משחקי מלחמה", שבו כיכב מתיו ברודריק ב־1983.

 

יוני בלוך יוני בלוך צילום: עמית מגל

 

סמסונג ככל הנראה התרשמה מהפעילות של אינטרלוד בתחום הקולנוע והטלוויזיה, וסבורה שקולנוע בגרסת המציאות המדומה יידרש להיות אינטראקטיבי. מוקדם יותר השנה היתה סמסונג אחת החברות הראשונות להשיק משקפי מציאות מדומה, Gear VR, שבהם אפשר להתקין את טלפון הגלקסי S6 המתפקד כמסך. מערכת המציאות המדומה מבוססת על אפליקציית אוקולוס של פייסבוק ועל טכנולוגיית מילק של סמסונג.

 

סמסונג השקיעה באינטרלוד כמה מיליוני דולרים תמורת מניות. באינטרלוד סירבו להסגיר את פרטי העסקה, אך ציינו כי מדובר ב"השקעה משמעותית מצד סמסונג". עד כה השקיעו בחברה כ־20 מיליון דולר משקיעים רבים, ובהם קרן סקויה, אינטל קפיטל, מרקר, וכן משקיעים פרטיים כגון יו"ר גוגל אריק שמידט והאנג'ל הישראלי זוהר גילון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x