הייטק והון סיכון

"סטארטאפים ישראלים מגייסים בכירים ממערכת הביטחון למשוך לקוחות"

ה"וול סטריט ג'ורנל", מביא לדוגמה את הצטרפות אהוד ברק לדירקטוריון FST21. לגבי גבי אשכנזי, שמשמש יועץ לדירקטוריון ווינדוורד, מצטט העיתון את המנכ"ל שטוען כי אשכנזי מעניק להם מהימנות "בתחום שבו הלקוחות מעדיפים להישאר אנונימיים"

שירות כלכליסט 15:2521.10.15
חברות סטארט-אפ ישראליות רבות פונות יותר ויותר לבכירים לשעבר במערכת הביטחון, במטרה להשיג עוד הון ולקוחות, כך על פי כתבה שפורסמה ב"וול סטריט ג'ורנל", שמציינת כי בועת הטכנולוגיה המשגשגת של ישראל, כוללת מספר גדול למדי של חברות המתמחות בתחום אבטחת הסייבר וביטחון.  

 

מינוי של אלוף במיל' בצה"ל או בשב"כ מדגיש ביתר שאת את הקשרים בין הצבא וסצנת הסטארט-אפ המקומית. שי זנדני למשל, מנכ"ל סייטג'יק סטארט-אפ בתחום אבטחת הסייבר שמינה את ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון לתפקיד היו"ר מאמין כי הצטרפותו של גילון הייתה אחת הסיבות להצלחת החברה בגיוס 6 מיליון דולר ממשקיעים.

 

רא"ל במיל' גבי אשכנזי רא"ל במיל' גבי אשכנזי צילום: אוראל כהן

 

דוגמה בולטת נוספת היא אהוד ברק, שבמאי האחרון הצטרף לדירקטוריון של FST21 שפועלת בתחום זיהוי פרצופים וזיהוי קולי והתנהגותי. החברה הוקמה על ידי האלוף במיל' אהרן זאבי פרקש. ברק אמר לעיתון כי גל היזמים הצעירים החדש יכול ללמוד מהוותיקים. "זה שילוב בין הרעננות של יזמי הטכנולוגיה והסקרנות החדשנית שלהם עם הניסיון של הוותיקים", הסביר.

 

דוגמאות נוספות המובאות בכתבה הן של פנחס בוכריס שהצטרף ב-2014 לאדאלום והפך מאז לסגן נשיא לענייני אסטרטגיית סייבר. מיקרוסופט רכשה את החברה מוקדם יותר השנה. "אני גדול יותר מכולם בשלושה עשורים, אבל זה בדיוק כמו בצבא", אומר בוכריס, שכיהן כמפקד יחידת 8200.

 

גבי אשכנזי מוזכר גם הוא בשל הצטרפותו בפברואר לווינדוורד (WindWard ) כיועץ לדירקטוריון. מנכ"ל החברה, עמי דניאל, טוען כי אשכנזי מעניק להם מהימנות "בתחום שבו הלקוחות מעדיפים להישאר אנונימיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x