$
אינטרנט

אשלי מדיסון: הביאו לנו את ההאקרים וזכו בחצי מיליון דולר

פרשת אתר הבגידות הפרוץ הגיעה אל שלב סופת האש: החברה קיבלה תביעות ייצוגיות מצד משתמשים זועמים ועתה מבטיחה פרס בסגנון המערב הפרוע - גולשים שיספקו מידע שיוביל ללכידת הפורצים יזכו בפרס כספי. ברשת כבר הופיעו דיווחים על מקרי התאבדות של משתמשים

נמרוד צוק 10:4425.08.15

אשלי מדיסון הבטיחה אמש (ב') פרס של חצי מיליון דולר לכל מי שיספק מידע שיוביל ללכידת ההאקרים שהפיצו את פרטי משתמשי אתר הבגידות ברשת. הפרס הוכרז במסיבת עיתונאים שקיימה משטרת טורונטו כדי לספק עדכון על החקירה.

מלבד משטרת טורונטו, לוקחים בה חלק גם ה-FBI, המשרד לבטחון המולדת של ממשלת ארה"ב והמשטרה המלכותית הקנדית, לאחר שפרסום הפרטים האישיים של מיליונים ממשתמשי האתר הובילה כבר, לכאורה, לשני מקרי התאבדות. בין הנחשפים היו גם מאות עובדי הממשל הפדרלי שחלקם ביצעו את השימוש באתר תוך שימוש בכתובות מייל של מקום העבודה וממחשביו, דבר שעשוי להעמיד לא רק את מערכות היחסים אלא גם את הקריירה שלהם בסכנה.

 

אתר הבגידות אשלי מדיסון. הגולשים שילמו את המחיר אתר הבגידות אשלי מדיסון. הגולשים שילמו את המחיר

 

ברייס אוונס, מפקד משטרת טורונטו, פנה במהלך מסיבת העיתונאים ישירות לאנשי "אימפקט טים" שביצעו את הפריצה, ואמר: "זוהי קריאת ההשכמה שלכם, אנו מבצעים כעת חקירה יסודית ומזמינים את כל השותפים הרלוונטיים שלנו לקחת בה חלק". הפרס כוון בעיקר להאקרים אחרים שעשויים להכיר את הנפשות הפועלות ויכולים לספק מידע שיכול להוביל אליהן.

 

במהלך מסיבת העיתונאים נחשפו פרטים חדשים על הפריצה - לדברי אוונס, לעובדי אשלי מדיסון נודע עליה לראשונה ב-12 ביולי, שבוע לפני שחרור קובץ הנתונים הראשון, כאשר כמה מהעובדים הפעילו את מחשביהם בבוקר ומצאו על המסך הודעה מהפורצים המאיימת בביצוע ההדלפה אם לא ייענו דרישותיהם, בליווי השיר "Thunderstruck" של להקת AC/DC, שיר ששימש גם קבוצת האקרים שפרצו למחשבי מתקן גרעיני איראני ב-2012.

 

קבצי המידע שאימפקט טים שחררו לרשת, בהיקף כולל של 50 גיגה-בייט, כבר הביאו לתביעה ייצוגית נגד החברות שמפעילות את אשלי מדיסון (Avid Life Media ו-Avid Dating Life) שהוגשה בסוף השבוע בקנדה, במסגרתה תובעים שני משרדי עורכי דין קנדיים פיצוי של 578 מיליון דולר בשמם של כל הקנדים שנפגעו מהדלפת פרטיהם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x