$
חדשות טכנולוגיה

ההאקרים מכים שנית: פרסמו מידע נוסף מאשלי מדיסון

היקף הסט הנוכחי - כפול מזה שפורסם מוקדם יותר השבוע, והוא כולל בין השאר תכתובות אימייל של מנכ"ל החברה האם של האתר, נואל בידרמן

עומר כביר 09:5321.08.15
קבוצת ההאקרים שפרסמה מידע שנגנב משרתי אתר הבגידות אשלי מדיסון פרסמה סט מידע שני - גדול פי שניים מזה שפורסם השבוע - והוא כולל בין השאר תכתובות אימייל של מנכ"ל החברה האם של האתר, נואל בידרמן.

 

 

 

ביום שלישי בלילה פרסמו ההאקרים סט מידע בגודל כולל של 9.7 גיגה-בייט, שכלל שמות משתמשים, התכתבויות, תמונות, נתוני אשראי ופרטים מזהים נוספים של גולשי האתר. הפרסום חולל סערה גדולה וכלי תקשורת רבים דיווחו על כתובות אימייל של אנשים בעלי שם שנמצאות בין רשימת הכתובות שהודלפה.

 

 

 

בתגובה טענה החברה האם של האתר, ALM, שאותנטיות המידע מוטלת בספק. אתמול הגיבו ההאקרים לטענה זו בפרסום סט המידע השני, שגודלו כ-20 גיגה-בייט, בצירוף האמירה המתגרה: “היי נואל, עכשיו אתה יכול להודות שזה אמיתי".

 

לפי דיווחים, סט המידע כולל בין השאר תכתובות אימייל של המנכ"ל בידרמן, אם כי עד עתה לא התפרסמו פרטים מביכים על תוכן השיחות, וכן את קוד המקור של האתר ושל אפליקציית המובייל שלו. מידע זה עלול להתגלות כמהותי יותר. זאת, לא רק מכיוון שהוא מהווה ראיה לאותנטיות המידע שמפרסמים ההאקרים, אלא גם מכיוון שהוא מאפשר להאקרים אחרים לזהות פרצות נוספות באתר ולנצל אותן לגרימת נזק נוסף.

 

 

 

כמו כן, יכולים פושעים מקוונים להשתמש בקוד המקור על מנת להקים אתרי דמה שנראים ומתנהגים בדיוק כמו האתר המקורי, ולהשתמש בהם לביצוע הונאות שונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x