$
אינטרנט

מפעילים אתר קטן? כך תפגע בכם רפורמת החיפוש של גוגל, שמתחילה מחר

ענקית האינטרנט קבעה כי אתרים ללא אופטימיזציה ספציפית למובייל וחיבור לתכני אפליקציות ירדו בדירוג תוצאות החיפוש. מפעילי אתרים קטנים שלא מודעים לרפורמה או לא יכולים להרשות לעצמם את ביצוע השינויים הנדרשים, יחוו צניחה בטראפיק

נמרוד צוק 12:0620.04.15
מחר (ג') ייכנס לתוקף שינוי באלגוריתם החיפוש בגרסת המובייל של גוגל, שינוי שאמור לתת עדיפות בתוצאות לאתרים המותאים בצורה טובה לצפיה דרך סמארטפונים וטאבלטים, וגורם לחשש כבד בקרב בעלי עסקים קטנים רבים.

התעדוף החדש יציג במיקום גבוה יותר בתוצאות אתרים שמשתמשים במאפיינים כגון פונטים גדולים, התאמה אוטומטית לגדלי מסכים שונים וקישורים קלים למציאה, כפי שפורט ברשימת הנחיות למעצבי אתרים שפורסמה בנובמבר האחרון. בנוסף, הוא יציף במיקום גבוה יותר תכנים הרלוונטיים לאפליקציות שמותקנות על גבי המכשיר.

 

האם האתר שלכם ערוך לשינוי במנוע החיפוש? האם האתר שלכם ערוך לשינוי במנוע החיפוש? צילום: רויטרס

 

בפברואר הודיעה החברה על השינוי הצפוי באלגוריתם, כדי לתת לבעלי האתרים מספיק זמן להיערך - והצהירה כי המטרה היא לספק למשתמשי מובייל, שמהווים היום 60% מהטראפיק של גוגל, חווית גלישה טובה יותר.

 

המדיניות החדשה, טוענים בגוגל, היא בסך הכל המשך טבעי לשורה של שינויים במנוע החיפוש שנעשו בשנים האחרונות כדי לענות על הצרכים של משתמשי מובייל, לדברי החברה הוא יוביל לכך ש"משתמשים יקבלו תוצאות חיפוש איכותית ורלבנטיות יותר בקלות רבה יותר, כאלו שמותאמות למכשירים הניידים שלהם". לבעלי אתרים שחוששים מתוצאות השינוי, החברה מציעה כלים אוטומטיים לבדיקת האתר שיציפו בעיות שעלולות לפגוע במיקום שלו בתוצאות.

 

אפוקליפסת חיפוש

 

על החשש של בעלי העסקים הקטנים סיפר לביזנס אינסיידר איתי סדן, ישראלי לשעבר המנהל כיום את חברת Duda שפועלת בעמק הסיליקון ובונה אתרי מובייל עבור עסקים קטנים. "מיליוני בעלי אתרים שלא שמעו על השינוי יופתעו מחר מאוד לגלות ירידה חדה במספר המבקרים באתר שלהם", הסביר סדן שכינה את תוצאות השינוי הצפויות "אפוקליפטיות".

 

השינוי באלגוריתם, טען סדן, צפוי להשפיע במידה רבה על חיפושים מקומיים, למשל כאשר משתמש מקליד בתיבת החיפוש "בית קפה בסן פרנסיסקו". לא רק עסקים קטנים צפויים לראות את תוצאותיו אלא גם שורה של חברות גדולות, בהן חברת האופנה "אמריקן אפרל" והעיתון "דיילי מייל", על פי דו"ח שפרסמה בשבוע שעבר חברת המחקר סומו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x