$
מכשירים ומדריכים

פיתוח ישראלי: RideOn - סקי עם מחשב בעיניים

חברה ישראלית מפתחת משקפיים חכמים שנועדו לחובבי הסקי והסנובורדינג. התצוגה שלהם קריאה גם מול תאורה ישירה וסנוור השלג והסוללה מספיקה, לטענת החברה, לשמונה שעות פעילות

רפאל קאהאן 12:3020.01.15
RideOn, סטארט-אפ ישראלי חדש, מתיימר להמציא מחדש משקפי הסקי - ולשדרג אותם במערכת מציאות מוגברת בדומה לגוגל גלאס.
המשקפיים מאפשרים לתקשר עם הסביבה וכן מספקים חיבור לסמארטפון ומצלמת אקסטרים מובנית. ניתן להשתמש בהם גם ללא סמארטפון, אך לא ניתן יהיה לקבל שירותים מהרשת שכן חיבור האינטרנט של המוצר תלוי באנטנת הטלפון.

 

 

התצוגה מתבצעת על גבי עדשות ממוזערות המובנות בתוך מבנה המשקפיים. לעין זה נראה כאילו התצוגה פשוט "צפה", קצת כמו מערכת תצוגה עילית בקסדות של טייסים.

 

בחברה טוענים שאפילו אור שמש ישיר לא יגרום לפגיעה איכות הצפייה בגלל עוצמת התאורה הגבוהה של המערכת; מדובר בתכונה חשובה מאוד בהתחשב בפרופיל השימוש של המוצר - גלישה מתבצעת כמעט אך ורק בשעות היום, כשהשלג מוסיף לסנוור בשל שבירת אור השמש והחזרתו.

 

המשקפיים מצויידים בסוללת 2,400 מיליאמפר-שעה ולטענת המפתחים היא מספקת זמן פעולה של כשמונה שעות רצופות. כדי למנוע פגיעה במערכת במקרי נפילה, מוגנו המשקפיים החכמים והם עמידים במיוחד.

 

תצוגת משקפי ריידאון תצוגת משקפי ריידאון

 

הרעיון של משקפי סקי חכמים יכול להראות נישתי, אך למעשה מדובר בענף ספורט פופולרי מאוד וכל מי שניסה פעם להפעיל את הסמארטפון שלו דרך כפפות סקי עבות יראה בקלות את הפוטנציאל העצום של מערכת לבישה כשל RideOn. המוצר נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים והחברה צפויה להשיק היום קמפיין באתר מימון ההמונים אינדיגוגו כדי לאפשר את שיווקו.

 

בשוק קיימים מספר מוצרים דומים, אשר מבוססים על אותו העיקרון - שילוב מעבדים ורכיבי תקשורת ותצוגה במשקפי סקי. אחת החברות הראשונות להציג מוצר שכזה היתה Recon האמריקאית, אשר פיתחה גם משקפיים חכמים לרוכבי אופניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x