$
מכשירים ומדריכים

EyeGlass: משקפיים חכמים בגרסה של סוני

הענקית היפנית חשפה פרטים חדשים על המשקפיים שלה, שאמורים להתחרות בגלאס של גוגל. למרות מפרט טכני מתקדם יותר, יכולות מציאות רבודה מעניינות ומבנה קל יותר, נראה שמשקפי סוני פחות נוחים. בנוסף, יגיעו לשוק באיחור

הראל עילם 15:4521.09.14

סוני לא משאירה את זירת המשקפיים החכמים לגוגל ולאחרות: אחרי שהציגה בתערוכת IFA האחרונה את משקפי EyeGlass, עתה הודיעה שערכת מפתחים תגיע לשוק כבר בחודש הבא.

בשנה האחרונה חלה תנופה בתחום המשקפיים החכמים, אם כי מעט מוצרים הגיעו לשוק. בניגוד לגוגל גלאס, שמציגים מידע על גבי מסך קטן הממוקם בקצה שדה הראיה של המשתמש, ה-EyeGlass ממלאים את כל שדה הראיה של המשתמש. הטקסט מוקרן על העדשה, בגווני ירוק/שחור בלבד - מה שמזכיר את התצוגה שרואים הסייבורגים מסרטי "שליחות קטלנית".

 

משקפי סוני וממשק השליטה שלהם משקפי סוני וממשק השליטה שלהם

 

בנוסף, EyeGlass מתיימרים להיות משקפי מציאות רבודה ולא רק מרכז התראות ויכולים להציג מידע רלוונטי למשתמש בתצורה שנראית כמולבשת על מה שהוא רואה דרך המשקפיים. למשל, המשקפיים יכולים לזהות מקומות בעיר ולתת עליהם מידע נוסף, או להשתמש בתוכנת זיהוי פנים כדי להציג את הפרופיל החברתי של האדם מולכם -במידה והוא ברשימת אנשי הקשר שלכם.

 

סוני מבטיחה כי המשקפיים שלה הם קלים, דקים ונוחים יותר מהמתחרים, ומגיעים עם חומרה מתקדמת יותר כגון מצלמת 3 מגה-פיקסל (לעומת 1.1 מגה-פיקסל בגוגל גלאס), חיישני תאורה, ג'ירוסקופ, חיישן תאוצה ומצפן. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 4.1.

 

משקפי סוני, לצד סמארטפון אקספריה וממשק השליטה משקפי סוני, לצד סמארטפון אקספריה וממשק השליטה

 

עם זאת, החברה נאלצה להוציא את הסוללה של המכשיר מהמשקפיים. הסוללה - שכוללת גם מיקרופון ומשטח מגע להפעלת המכשיר - קשורה למשקפיים בחוט, מה שאומנם הופך את המשקפיים לקלים אבל מסרבל שימוש ממושך בהם. משתמשים יכולים לתפעל את המכשיר עם משטח המגע או להשתמש בשלטים חיצוניים שיתחברו דרך WiFi אלחוטית או בלוטות'.

 

ערכת המפתחים שהחברה משיקה בחודש הבא אינה בעצם כוללת את המשקפיים עצמם אלא טאבלט שמסוגל לבצע אמולציה שלהם, כדי לאפשר למפתחים להתחיל לעבוד על אפליקציות מתאימות. גרסת המפתחים שתכלול את אב הטיפוס של המשקפיים תושק רק במרץ ויש להניח שהגרסה המסחרית לא תצא לפני סוף 2015 - לפחות שנה באיחור אחרי גלאס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x