$
מכשירים ומדריכים

לא מחכים לגוגל: Recon השיקה משקפיים חכמים לספורטאים

מדובר במשקפיים מבוססי אנדרואיד שנועדו להציג נתוני מהירות וניווט לאצנים ורוכבי אופניים, מסוגלים גם לצלם תמונות באיכות HD ועמידים בכל תנאי מזג אוויר. מה ניתן ללמוד ממוצר זה על עתיד המחשוב הלביש?

ניצן סדן 15:5227.06.13
משקפי גלאס, פרויקט המחשוב הלביש המעניין של גוגל, צפוי להגיע לחנויות לקראת סוף השנה. בעוד משתמשים ורגולטורים תוהים על שימושי המוצר העתידיים, משיק הסטארט-אפ האמריקאי Recon את Jet, משקפיים חכמים שזמינים לרכישה ב-500 דולר.
בניגוד למשקפי גוגל, אשר צפוים לפנות לקשת רחבה מאוד של לקוחות, למוצר של Recon יש קהל ממוקד בהרבה: אצנים וחובבי רכיבת אופניים, פעילויות ספורטיביות פופולריות מאוד. על אף שהמוצר מיועד לספורטאים, קליפ ההדגמה של החברה מציג אותו גם בשימושים רפואיים ואחרים.

 

המשקפיים החכמים של Recon המשקפיים החכמים של Recon

 

30 אינץ' בעין ימין

 

משקפי Jet מתאפיינים בעמידות גבוהה לתנאי מזג אוויר שונים, לרבות גשם ולחות. העיצוב הוא פשוט: משקפי שמש שבהם משולבת יחידת תצוגה, מצלמה, יחידת עיבוד, תקשורת וסוללה.

 

משקפי Jet בשימוש רוכב אופניים משקפי Jet בשימוש רוכב אופניים

התצוגה ממוקמת בימין המשקף ומדמה גודל אלמנטים של עד 30 אינץ'. ממשק התצוגה עצמו נראה עתידני ומזכיר תצוגה עילית של מטוסי קרב או משחקי מחשב - אך עדיין מינימליסטי דיו כדי למנוע הסחת דעת בעת רכיבה.

 

בין היתר, מציג הממשק מהירות, כיוון, מיקום על גבי מפה מתעדכנת לניווט נוח, נתוני מזג אוויר נגן מדיה ויכולת חיבור לסמארטפון לביצוע שיחות והפעלת יישומים.

 

הוא מבוסס על אנדרואיד וערכות מפתחים שלו זמינות להורדה. המשקפיים מונעים במעבד ARM ממשפחת Cortex A9 כפול ליבה במהירות גיגה-הרץ ויש להם זיכרון פעולה של גיגה-בייט ומרחב אחסון של שמונה גיגה-בייט.

 

מבט אל עתיד המשקפיים החכמים?

 

ל-Jet אין יותר מדי אפליקציות יעודיות. למעשה, ערכת המפתחים הופצה רק לפני כחודש, בכנס I/O של גוגל. עם זאת, חברת Recon יכולה להרשות לעצמה להשיק את המכשיר כבר היום משום שקהל היעד שלו צפוי להתעניין בו בעיקר בשל היכולות המובנות שלו - הצגת נתונים שרלוונטיים לפעילות ספורטיבית.

 

תצורת המשקפיים החכמים של Recon נראית ככיוון פיתוח אפשרי עבור חברות רבות שצפויות להיכנס אל תחום המחשוב הלביש: ההתבססות על מסגרת פלסטיק פשוטה תוכל להפחית את משקל המשקפיים ולהוזיל את עלויות הייצור. בדומה לקטגוריות מוצר אחרות בתחום האלקטרוניקה הבידורית, צפויים גם המשקפיים החכמים לזכות לדגמים פשוטים ומוזלים לאחר שיושקו ויתפתח להם שוק פעיל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x