$
חדשות טכנולוגיה

משתמשי אפל מתלוננים על תקלות ב-iOS 8

מערכת ההפעלה החדשה זכתה לשיעור התקנות מכובד וכ-30% מבעלי המכשירים התומכים כבר התקינו אותה. ואולם, גולשים טוענים שהגרסה החדשה מקצרת את זמן הסוללה של המכשירים ומאיטה את הגלישה ב-WiFi

נמרוד צוק 11:3923.09.14

כ-30% מבעלי מכשירי האייפון והאייפד משתמשים כעת ב-iOS 8, כך עולה מנתונים שפרסמו שורה של חברות מחקר. המספר כולל הן את קוני האייפון 6 והאייפון 6 פלוס שקיבלו את המכשירים במהלך סוף השבוע ואת בעלי הדגמים הקודמים ששדרגו את מערכת ההפעלה. בתוך כך, התגלתה שורת באגים במערכת ההפעלה החדשה של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית.

כמה מהתקלות הנפוצות שנחשפו במהלך סוף השבוע על ידי משדרגים ובעלי אייפון 6 כללו קשיי התחברות וקצבי תקשורת נמוכים בחיבור לרשתות WiFi, לצד התרוקנות מהירה של הסוללה. התקלות דווחו על ידי משתמשים בפורומים של אפל ובדיווח של אתר PC Mag. אפל טרם הגיבה לדיווחים.

 

iOS 8. דיווחים על באגים ותקלות iOS 8. דיווחים על באגים ותקלות

 

מכשירי האייפון 6 נכנסים לשימוש בקצב מהיר בהרבה ממכשירי האייפון 6 פלוס. כ-2.5% מכלל משתמשי iOS מחזיקים כעת במכשיר אייפון 6, אבל רק 0.37% מהם כבר מתחברים לאינטרנט באמצעות אייפון 6 פלוס, כך עולה מנתוני חברת המחקר מיקספאנל. על פי נתוני חברת Fiksu מדובר ב-1.7% מהמשתמשים שעברו לאייפון 6 לעומת 0.3% לאייפון 6 פלוס. קצב האימוץ גבוה בהרבה לעומת זה של האייפון 5s ומאשש את טענות אפל על ביקושי שיא - לאחר פרק זמן זהה מתחילת מכירת הדגמים עמד שיעור השימוש על 0.6% שעברו לאייפון 5s ו-0.24% שעברו לאייפון 5c.

 

על אף שמדובר בקצב אימוץ מהיר של מערכת ההפעלה, נראה שרבים מהמשתמשים מהססים לפני השדרוג: על פי נתוני Fiksu. יומיים אחרי ההשקה הגיע שיעור השדרוג ל-14.25% בלבד, לעומת 40% בגרסה הקודמת של מערכת ההפעלה. הסיבות לקצב העדכון האיטי עשויות לכלול התלהבות גדולה יותר מהשינויים הרדיקליים ב-iOS 7 לעומת החידושים המינוריים יחסית ב-iOS 8 - לצד חשש מבאגים, מהאטה ומנפח האחסון הגדול שהעדכון דורש, שמגיע אצל משתמשים מסוימים ל-6 גיגה-בייט.

 

במהלך סוף השבוע מכרה אפל כ-10 מיליון מכשירים משני הדגמים, לעומת 9 מיליון יחידות מהאייפון 5s והאייפון 5c - סוף השבוע הראשון המוצלח ביותר בתולדות משפחת המכשירים. 4 מיליון מתוכם נרכשו בהזמנה מוקדמת עוד לפני תחילת המכירה ב-19 בספטמבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x