$
המדריך

בדיקת כלכליסט

8 החידושים שהכי תאהבו ב-iOS 8

הגרסה של אפל לווידג'טים, חיוג מקוצר לחברים, שליחת הודעות קוליות בסגנון ווקי-טוקי, שיתוף קבצים בין בני משפחה, מקלדות חדשות ועוד; התכונות הבולטות של מערכת ההפעלה לאייפון ולאייפד - ואיך מפעילים אותן

עומר כביר 14:1418.09.14
אפל החלה להפיץ אמש את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה שלה לאייפון ולאייפד, iOS 8. מערכת ההפעלה החדשה אמנם לא מהווה מהפך עיצובי קיצוני כמו זה שנראה בגרסה הקודמת, אבל בהחלט כוללת מגוון חידושים ושיפורים שיהפכו את חוויית השימוש שלכם למהנה יותר. הנה השמונה שתאהבו ותשמשו בהם הכי הרבה.

 

1. ווידג'טים, בערך

 

תכונת הווידג'טים באנדרואיד כבר מספיק מבוגרת כדי ללמוד בבית ספר יסודי, אבל אפל לא ממש התחברה לטרנד הזה - עד עכשיו, פחות או יותר.

 

לא, אין ווידג'טים במסך הבית כמו באנדרואיד, אבל יש בתפריט התראות, בלשונית “היום”. אם התקנתם אפליקצייה תומכת, תוכלו להוסיף מידע ממנה כמו תחזית מזג אוויר, תוצאות משחקים או כותרות חדשות.

 

איך מפעילים? סווייפ מלמעלה לפתיחת תפריט ההתראות, בחירה בלשונית “היום”, גלילה למטה ולחיצה על “עריכה”. אם יש אפליקציה תומכת, תופיע כעת האפשרות להוסיף ווידג'ט שלה.

 

2. גישה מהירה לחברים

 

מעולם לא היה קל או מהיר יותר ליזום שיחת טלפון חדשה באייפון ואנשי הקשר מוצגים עכשיו מעל לתצוגת האפליקציות הפעילות, ליצירת קשר מהיר במיוחד.

 

איך מפעילים? לחיצה כפולה על כפתור הבית תפתח את המסך המוכר כבר של אפליקציות פעילות. בראש המסך תופיע שורה עם אנשי הקשר האחרונים שדיברתם איתם.

 

 

רוצים לראות את המועדפים? רק סווייפ לימין. לחיצה על איש הקשר תציג את אפשרויות התקשורת איתו - שיחת טלפון, שליחת SMS או FaceTime. עוד לחיצה אחת ואתם כבר מדברים.

 

3. מי צריף ווטסאפ?

 

אחת התכונות הפופולריות של שירות המסרים המיידים היא שליחת הודעה קולית בסגנון ווקי-טוקי. אני לא יודע מה איתכם, אבל לי יצא להיתקל כבר באנשים שוויתרו על כתיבת טקסט כמעט לחלוטין ומשתמשים בתכונה זו למרבית הודעות הווטסאפ שלהם. עכשיו, התכונה הזו זמינה גם ביישום ההודעות של האייפון

 

איך מפעילים? היכנסו לחלון כתיבת ההודעה, לחצו והחזיקו על אייקון המיקרופון והקליטו את המסר. מרוצים? סווייפ למעלה לשליחה. לא מרוצים? סווייפ שמאלה למחיקה.

 

4. שיתוף משפחתי

 

כשאתם קונים ספר מודפס, כל המשפחה יכולה לקרוא בו להנאתה. אז למה כשקונים אפליקציה או שיר דיגיטלי הם זמינים רק בחשבון המשתמש שלכם? לא עוד. פונקציית שיתוף משפחתי ב-iOS 8 מאפשרת לשתף בין בני משפחה את כל הרכישות שבוצעו על ידי אחד מחבריה באייטיונס או באפסטור.

 

וזה לא הכול: אפשר גם ליצור אלבום תמונות משפחתי שמתעדכן אוטומטית, לנהל לוח שנה משפחתי, לשלוט בקניות של ילדים באפסטור ובאייטיונס, והורים מודאגים אף יכולים לנטר את המיקום של ילדיהם דרך Find My iPhone.

 

איך מפעילים? נכנסים להגדרות -> iCloud -> הגדר/י "שיתוף משפחתי" ועוקבים אחרי ההוראות. 

 

5. החיים בהילוך מהיר

 

לפני כשלושה שבועות השיקה אינסטגרם אפליקציה לצילום בהילוך מהיר. קצת חבל שהיא השקיעה בזה מאמץ, כי היכולת הזו זמינה עכשיו גם כחלק מובנה מ-iOS 8. היא אמנם פחות מתקדמת מזו של האפליקציה של אינסטגרם (אי אפשר, למשל, לשנות את מהירות ההילוך המהיר), אבל אפשר לשער שלרוב המשתמשים זה יספיק.

 

איך מפעילים? נכנסים לאפליקציית המצלמה, מזיזים את סרגל הברירות לימין עד לאפשרות שמכונה בשם המצער "קיטועי זמן", ומתחילים לצלם.

 

6. מקלדות לכולם

 

עוד יכולת שאצל משתמשי אנדרואיד כבר מספיק מבוגרת כדי לצאת לפנסיה מגיעה סוף סוף גם לאייפון שלכם: תמיכה במקלדות של מפתחים חיצוניים. למה להסתפק במקלדת המובנת של אפל, כשמפתחים חיצוניים יוצרים מקלדות מתקדמות וחדשניות, כמו SwiftKey הפופולרית שמאפשרת הקלדה מהירה בלי להרים את האצבע מהמסך, מקלדות מיוחדות למילוי טפסים, מקלדות שמשנות גודל ועוד. זה הזמן לשחרר את כוח המקלדת.

 

איך מפעילים? נכנסים לאפסטור, מחפשים מקלדות להורדה (בשלב זה, עוד אין קטגוריה מיוחדת וצריך להשתמש בפונקציית החיפוש) ומתקינים. עכשיו הולכים להגדרות -> כללי -> מקלדת -> מקלדות -> הוסף/י מקלדת חדשה ובוחרים את המקלדת הרצויה מהרשימה.

 

7. שלושה מכשירים, חוויה אחת

 

יש לכם יותר ממכשיר אחד של אפל? הסינכרון ביניהם יהיה חלק מתמיד. עם iOS 8 אפשר לענות או ליזום שיחות טלפון או לשלוח ולראות SMS מהאייפד או מהמק, בתנאי שהאייפון נמצא באותה רשת WiFi ולבצע פעולות כמו התחלת כתיבת מייל במכשיר אחד וסיומה במכשיר אחר.

 

 

 

איך מפעילים? לא צריך לעשות כלום, התכונה עובדת אוטומטית באייפון ובאייפד עם התקנת iOS 8. בשביל תמיכה במק צריך להתקין את הגרסה העדכנית של OS X, שתושק לכלל הציבור רק בעוד כמה שבועות. יכולת ה-SMS תהיה זמינה גם היא רק מאוקטובר.

 

8. סלפי בלי לחץ

 

כבר נכנסתם לתנוחה, עשיתם פרצוף, המצלמה מוכנה והדבר היחיד שמפריד ביניכם לבין הסלפי הוא לחיצה על כפתור הצילום. הבעיה? במקרה הטוב, לחיצה עליו מזיזה את המצלמה והורסת את הסט-אפ. במקרה הרע, בכלל לא מצליחים להגיע אליו. IOS 8 פותרת את הבעיה הזו באמצעות הוספת טיימר למצלמה הקדמית, שמספק את כמה השניות הדרושות בין לחיצה על כפתור הצילום לצילום עצמו על מנת לארגן את התמונה כמו שצריך.

 

איך מפעילים? נכנסים לאפליקציית המצלמה, לוחצים על אייקון הטיימר בסרגל העליון, בוחרים את זמן ההמתנה הרצוי (3 או 10 שניות) ומצלמים.

 

וטיפ אחרון מאפל:

 

רוצים לגלות עוד דברים שהאייפון שלכם מסוגל לעשות עכשיו? יש אפליקציה לזה. עם התקנות iOS 8 תופיע אפליקצייה מובנית חדשה, “טיפים" שמה, שבה תוכלו לגלות יכולות חדשות של המכשיר. והכי טוב: האפליקציה מנטרת את אופן השימוש שלכם ומציעה טיפים אישיים שמותאמים אליו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x