$
מכשירים ומדריכים

אפל מכרה יותר מ-10 מיליון מכשירי אייפון 6

החברה מכרה 4 מיליון יחידות עוד במכירה המוקדמת - נתון שהאמיר ל-10 מיליון במהלך סוף השבוע הראשון להשקת מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס. זאת, על רקע התקשותה לעמוד בביקוש בשל קשיי ייצור בסין

ניצן סדן 15:4322.09.14

אפל מכרה יותר מ-10 מיליון מכשירי אייפון 6 לדגמיו בסוף השבוע הראשון להשקת המכשירים. המכירות עקפו את אלה של האייפון 5s ו-5c, שעמדו על 9 מיליון יחידות בפרק זמן זהה ו"ניפצו את כל שיאי המכירות הקודמים בפער גדול", לדברי מנכ"ל אפל, טים קוק. עוד בטרם השקת הטלפונים ביום ו' האחרון בוצעה רכישה מוקדמת של 4 מיליון טלפונים - שיא מכירות עולמי. 

על ההשקה המוצלחת מאפיל בשלב זה רק הקושי במענה לביקוש העצום: החברה עומלת על האצת הייצור במפעלי פוקסקון ופגטרון בסין, בהם נבנים הטלפונים. לפי דיווחים ברשת, מכשיר האייפון 6 פלוס סובל מבעיות ייצור בשל המסך המוגדל שלו, שמעלה את כמות המכשירים שלא עוברים בקרת איכות ומוביל לקשיי אספקה.

 

במספר חנויות בארצות הברית ובאירופה הוצג למכירה רק טלפון 6 פלוס בודד. לפי מספר הערכות, מכשירי האייפון 6 פלוס היוו רק אחוזים בודדים מכלל הטלפונים שנשלחו לחנויות בסוף השבוע האחרון.

 

אחד מראשוני רוכשי האייפון החדש אחד מראשוני רוכשי האייפון החדש

 

מכשירי האייפון החדשים מהווים יישור קו משמעותי מבחינת החברה, אשר ספגה ביקורת נוקבת בשנים האחרונות מצרכנים וכלי תקשורת כאחד על נטייתה להמשיך לייצר סמארטפונים בעלי מסכים קטנים יחסית בעלי מסכים בגודל 3.5 ו-4 אינץ'.

 

לעומת זאת, לאייפון 6 יש מסך 4.7 אינץ' ואילו לאייפון 6 פלוס - מסך 5.5 אינץ', מה שמכניס אותו אל קטגוריית הפאבלט - משפחת סמארטפונים המגודלים אותה חנכה סמסונג במכשירי ה-Note. העובדה כי עתה לא צריך הצרכן להסתפק במסך קטן היא ככל הנראה אחד ממוקדי המשיכה המרכזיים לאייפון 6 לדגמיו ומה שהפך את ההשקה של אפל לכה מוצלחת.

 

הסמארטפונים החדשים צפויים להגיע לישראל ב-23 בחודש הבא ולהימכר במחיר של החל מ-3,600 שקל (אייפון 6) והחל מ-4,200 שקל (אייפון 6 פלוס). בדיקת "כלכליסט" מצאה את הסמארטפונים החדשים נוחים ואלגנטיים למראה, אך ללא שיפורים ניכרים בביצועים ובמצלמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x