$
חדשות טכנולוגיה

בדרך למיזוג? מנכ"לי יאהו ו-AOL נפגשו בארה"ב

לפי הערכות ברשת, מאריסה מאייר וטים ארמסטרונג מנהלים מגעים לרכישת AOL - מהלך שתוכל יאהו לבצע לאחר הנפקת עליבאבא, הודות לאחזקותיה בחברה. שתי החברות ניהלו מגעים למיזוג ב-2008, שלא הבשילו לכדי עסקה

נמרוד צוק 14:3115.07.14

האם יאהו עומדת לרכוש את AOL בעסקת מיזוג של מיליארדי דולרים? בשבוע שעבר נפגשו המנכ"לים של שתי ענקיות האינטרנט, מאריסה מאייר וטים ארמסטרונג, במהלך הכנס שנתי של חברת הפיננסים אלן ושות' באתר הנופש סן ואלי באיידהו - ועל פי הערכות, סיכמו בשיחה על מגעים לקראת עסקה שכזו.

"האם זה היה רק מפגש של עמיתים ותיקים לעבודה, שיחה אישית על משקה בשעת לילה מאוחרת, או הקדמה לעסקים רציניים יותר בהמשך הדרך?", תהו בוול סטריט ג'ורנל.

 

לא כולם בעיתונות הטכנולוגיה סבורים שהפגישה נועדה להתנעת המיזוג. אתר re/code, לדוגמה, פרסם טור חריף שתקף את הדיווחים ופרסם שורה של נקודות בנוגע לעסקה האפשרית. לטענת האתר, ארמסטרונג מעוניין במיזוג וכבר שוחח על האפשרות פעמים רבות בעבר עם אנשים רבים, ביניהם גם מאייר, כאשר עסקה דומה כבר היתה בשלבים מוקדמים של דיונים (שלא הבשילו) עוד ב-2008.

 

עסקה קטנה. מאייר עסקה קטנה. מאייר צילום: בלומברג

 

מאייר, מצד שני, תיארה את העסקה הזו באוזני מקורבים כקטנה, לא מלהיבה ונטולת השראה וכזו שמביטה לאחור ולא קדימה, לטענת האתר. הנכס העיקרי של AOL שמעניין אותה הוא כפי הנראה אתר ההאפינגטון פוסט, ש-AOL רכשה מהמייסדת אריאנה האפינגטון ב-2011, נכס שהחברה לא מתכננת בשלב זה למכור בנפרד.

 

למרות חוסר ההתלהבות של מאייר, המיזוג בין החברות לא נראה בלתי הגיוני: לשתיהן פעילות חופפת בתחומים רבים של ענף הפרסום הדיגיטלי, התוכן הכתוב והוידאו, כולל עובדים רבים בשתי החברות שמבצעים תפקידים מקבילים. בנוסף, הנסיון הניהולי של ארמסטרונג יוכל להועיל ליאהו, שלמרות שלל היוזמות של מאייר מאז כניסתה לתפקיד, עדיין מתקשה למצוא את דרכה בחזרה לצמיחה ורלוונטיות.

 

ניסיון ניהולי חשוב. ארמסטרונג ניסיון ניהולי חשוב. ארמסטרונג צילום: בלומברג

 

ליאהו יש את המשאבים הכספיים כדי להוציא עסקה כזו לפועל, במיוחד אחרי הנפקת עליבאבא הקרובה (יאהו מחזיקה במניות בחברה בשווי המוערך ב-26 מיליארד דולר), כאשר הסכום שתצטרך לשלם עבור AOL אמור לנוע סביב 3.2 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x