$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל AOL נסוג, מתנצל על האשמת העובדים בפגיעה בפנסיות

טים ארמסטרונג טען השבוע שתוכניות הפנסיה של עובדיו נפגעו בין היתר, בשל שני מקרים של תינוקות שנולדו לעובדים והצריכו טיפול יקר. לאחר שספג ביקורת חריפה, חזר בו והתנצל - ואף ביטל את הפגיעה בפנסיות

עומר כביר 11:2110.02.14
הנסיגה המבוישת של טים ארמסטרונג: מנכ"ל AOL הודיע אתמול שהוא מבטל את השינויים במדיניות ההפרשות לפנסיה של החברה, שעוררו ביקורת רבה מצד עובדים. הוא גם התנצל על התבטאויותיו שלפיהן החברה נאלצה לבצע את השינויים בעקבות תשלום פיצויים של שני מיליון דולר בסך הכול לשניים מעובדים החברה שתינוקותיהם סבלו מבעיה רפואית.
לאחרונה שינתה AOL את מדיניות ההפרשות לפנסיה ועברה מהפרשה הכספים פעם בחודש, להפרשה של חד פעמית פעם בשנה, ב-31 בדצמבר. אף שהסכום הכולל שהפרישה החברה לא השתנה, המדיניות נחשבה ככזאת שפוגעת בתנאי העובדים, שבין השאר יפסידו תשלומי ריבית רבים. בנוסף עובדים שיעזבו את AOL במהלך השנה, לא יקבלו את כספי הפנסיה שטרם הופרשו.

 

אינפוגרפיקת משכורתו של ארמסטרונג בתינוקות אינפוגרפיקת משכורתו של ארמסטרונג בתינוקות

 

ואולם, הפרשה זכתה לכותרות רק אחרי שארמסטרונג הסביר את הסיבות לשינוי המדיניות בשיחה עם עובדים. “שני דברים קרו ב-2012”, הוא אמר. "היו לנו שני עובדים שנולדו להם תינוקות במצוקה ושילמנו לכל אחד מיליון דולר כדי לוודא שהתינוקות בסדר. ואלו דברים שמייקרים את עלות ההטבות שלנו. אז כשהיינו צריכים להחליט אילו הטבות לקצץ כדי לאזן את העלייה בהוצאות על טיפול רפואי, קיבלתי את ההחלטה הזו".

 

להאשים תינוקות? חציית קו אדום

 

האמירה עוררה ביקורת חריפה נגד ארמסטרונג ו-AOL (אחד הביטויים המוצלחים שלה היה אינפוגרפיקה שייצגה את המשכורת של ארמסטרונג בתינוקות במצוקה. אמה של אחת מהתינוקות, דינה פיי, שבעלה עובד ב-AOL, אף כתבה מאמר לסלייט על הקשיים הרבים עמם נאלצה להתמודד כשבתה נולדה ארבעה חודשים לפני הזמן. “להשתמש בה כשעירה לעזאזל בקיצוץ הטבות תאגידיות הוא פגיעה אחת יותר מדי בכבודנו", היא סיכמה.

 

אתמול דיווח הניו יורק טיימס שהמנכ"ל החליט לסגת מהמדיניות החדשה. “צוות המנהיגות ואני הקשבנו למשוב שלכם בשבוע האחרון", הוא כתב במייל שנשלח לעובדים ביום והגיע לידי העיתון. “אחרי שדנו בנושא במשך כמה ימים, עם ההנהלה ועם העובדים, החלטנו להחזיר המדיניות של הפרשות לאורך השנה. טעיתי. אני מתנצל על הערותיי בשבוע שעבר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x