$
חדשות טכנולוגיה

מהפך: גוגל לא תאפשר ליצרניות לשנות את גרסאות אנדרואיד החדשות

אפשרות ההתאמה האישית של אנדרואיד היתה נקודת משיכה מרכזית למערכת ההפעלה מבחינת יצרניות המובייל. מהנדס בגוגל מספר שהגרסאות למחשוב לביש, למכוניות ולטלוויזיה יהיו סגורות יותר, כדי ליצור חוויית שימוש אחידה

הראל עילם 19:3429.06.14
מערכות ההפעלה החדשות של גוגל - אנדרואיד Wear למחשבים לבישים, אנדרואיד Auto למכוניות ואנדרואיד TV לטלוויזיות חכמות – לא יהיו ניתנות לשינוי על ידי יצרניות החומרה. כך דיווח אתר ארס טכניקה, על בסיס ראיון עם מהנדס בחברה.
מערכת ההפעלה אנדרואיד היא כיום המערכת הפופולרית ביותר בשוק המובייל. אחת מהסיבות להצלחתה היא בזכות הפתיחות שלה - היכולת של חברות להשתמש בקוד כרצונן. כמעט כל היצרניות משנות את מערכת ההפעלה על ידי התקנה של ממשקים, ווידג'טים ואפליקציות. נוקיה ואמזון אף שינו את אנדרואיד לרמה כזו שהן לכאורה מערכות הפעלה נפרדות, ללא כל נוכחות של שירותי גוגל ועם ממשק שונה לגמרי.

 

מערכת ההפעלה אנדרואיד Wear מערכת ההפעלה אנדרואיד Wear

 

בעוד שהאסטרטגיה הזאת הוכיחה את עצמה עבור גוגל בשוק הסלולר, נראה שהיא לוקחת גישה שונה בשווקים אחרים. דיוויד בורק, ראש מחלקת הנדסת התוכנה בגוגל, הסביר: "בטלוויזיות חכמות, הממשק הוא חלק הרבה יותר גדול מהמוצר. אנחנו רוצים לספק חווית משתמש רציפה ואחידה, כך שאם יש לך טלוויזיה בחדר אחד וטלוויזיה אחרת בחדר אחר, ולשניהם יש אנדרואיד TV, אנחנו רוצים שתתפעל אותן בצורה דומה".

 

חוויית שימוש אחידה, עדכונים מהירים

 

בורק הוסיף כי יצרניות החומרה יוכלו למתג את המכשיר שלהן ולהוסיף אפליקציות יחודיות ויעודיות, אבל מעבר לכך יהיה מדובר בחווית משתמש דומה. גוגל גם תעבור לעדכון מערכות ההפעלה באופן ישיר, בעוד שעד כה העדכונים עברו לרוב דרך היצרניות ואף דרך ספקיות הסלולר. השיטה הנוכחית גרמה לעיכובים של חודשים במקרים מסוימים, או אפילו למכשירים שלא זכו יותר לעדכונים בגלל שהיצרניות החליטו שהתמיכה בהם אינה מוצדקת כלכלית.

 

התוצאה הייתה פרגמנטציה בשוק: רק 14% ממשתמשי אנדרואיד עושים זאת במכשיר שמריץ את מערכת ההפעלה העדכנית ביותר. גוגל, ללא ספק, לא מעוניינת לראות את המצב הזה נוצר גם בשווקים החדשים שלה - רכב, טלוויזיה ומחשוב לביש. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x