$
חדשות טכנולוגיה

גוגל חטפה את חברת המל"טים שפייסבוק ניסתה לרכוש

Titan Aerospace, יצרנית מטוסים סולאריים בלתי מאוישים, נרכשה בידי ענקית החיפוש. זאת, לאחר שדווח כי פייסבוק מקיימת עמה מגעים מתקדמים. שתי החברות מבקשות לשלב את מטוסי החברה בפרויקטים לאספקת חיבור אינטרנט נייד לעולם השלישי

ניצן סדן 21:5114.04.14
גוגל רכשה את חברת Titan Aerospace, יצרנית מל"טים סולאריים. זאת, לאחר שבחודשים האחרונים דווח כי פייסבוק היא זו שמקיימת מגעים מתקדמים לרכישת החברה, ככל הנראה במסגרת תוכניתה לספק חיבור אינטרנט לעולם השלישי. סכום הרכישה טרם פורסם.

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, גם גוגל צפויה להשתמש במל"טים של טיטאן כנקודות חיבור רשת מעופפות, במסגרת פרויקטים קיימים של מעבדותיה - כפרויקט Loon שמתבסס על בלונים ופרויקטים אחרים שנשענים על מוצרי חברת Makani, יצרנית מל"טים נוספת שרכשה בשנה שעברה. אתר The Verge דיווח כי הדגם האחרון של מל"ט טיטאן אירוספייס מסוגל לספק חיבור רשת של גיגה-ביט לשניה, למרחב של 1,600 קמ"ר ולפעול חמש שנים ברציפות. המל"ט יושק במהלך 2015.

 

המל"ט של טיטאן אירוספייס המל"ט של טיטאן אירוספייס

 

על אף המהלך שביצעה גוגל, פייסבוק עדיין לא יצאה ממשחק אספקת הרשת באמצעות מטוסים סולאריים: בחודש שעבר, רכשה הרשת החברתית את Ascenta, חברה המפתחת מטוסים שכאלה.

 

מה לגוגל ולמטוסים?

 

גם גוגל וגם פייסבוק שואפות לחבר כמה שיותר משתמשים בעולם השלישי לאינטרנט מהיר וזול (או אפילו חינמי), במטרה להפוך אותם לקהל חדש עבור מפרסמים מקומיים ובינלאומיים. כמובן שהחיבור לרשת יוכל להועיל לאוכלוסיות עניות באפריקה, דרום אמריקה ואסיה - אך המטרה המרכזית של החברות היא פתיחת שווקי פעילות חדשים. לשם כך, מנסות החברות למצוא פתרונות לחיבור שיתבסס על תשתיות ניידות - מבלונים סטרטוספריים ועד מטוסים בלתי מאוישים.

 

הבחירה בתשתיות ניידות מוזילה בהרבה את פריסת הרשת, שכן אין צורך בכ"א נרחב, בחומרים יקרים או בהתמודדות עם מגבלות רגולטוריות במדינות בהן מתכננות החברות לפעול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x