$
תקשורת

מחירי הסלולר ממשיכים לרדת: גולן טלקום מציעה חבילה ללא הגבלה ב-35 שקל לחודש

גולן טלקום ממשיכה לנסות לגייס לקוחות במחיר הפסד ומעלה סימני שאלה ביחס לאסטרטגיה שלה לטווח הארוך

אופיר דור 11:3230.03.14

שיא חדש במחירי הסלולר. גולן טלקום הודיעה היום (א') על מבצע חדש לכבוד פסח במסגרתו היא מציעה שיחות והודעות ללא הגבלה בנוסף לגלישה בנפח 1 גיגה במחיר של 35 שקל לחודש. המבצע תקף ללקוחות שיצטרפו לחברה עד ל-4 במאי.

 

מדובר במחיר הנמוך ביותר לחבילה ללא הגבלה שהוצע עד כה בשוק הסלולר. עד היום המבצע האגרסיבי ביותר עמד על 49 שקל לחודש לתקופה של עד שנה.

 

מיכאל גולן מיכאל גולן צילום: יובל חן

 

המחיר המיוחד יהיה תקף עד לסוף דצמבר השנה ולאחריו יועברו הלקוחות אוטומטית לחבילת הכל כלול המקורית של גולן טלקום במחיר 99 שקל לחודש. החבילה המקורית כוללת גם שיחות לחו"ל וגלישה בנפח 6 גיגה. לקוחות קיימים של גולן טלקום יוכלו לעבור למבצע החדש תמורת תשלום חד פעמי של 49 שקל.

 

משרד התקשורת הודיע לאחרונה כי גולן טלקום תקבל בחזרה את מרבית הערבויות שהפקידה עם קבלת הרישיון (270 מיליון שקל מתוך 350 מיליון) לאחר שכבשה נתח של יותר מ-7% משוק הסלולר בתוך פחות משנתיים מההשקה. אולם בחברה מנסים לאותת כי אין בכוונתה להוריד את הרגל מהגז מבחינת המבצעים. שאר הערבויות יוחזרו לגולן רק אחרי שתסיים הקמת רשת סלולר.

 

הצרכנים מרוויחים מהמבצע החדש אך מבחינת גולן טלקום הוא משדר חולשה יותר מאשר עוצמה. נראה שהדרך היחידה של גולן טלקום לשמור על קצב קבוע של גיוס לקוחות הוא באמצעות הורדה מתמידה של המחיר וזו עלולה להיות בעיה עבורה.

 

המבצע החדש הוא הפסדי עבור גולן טלקום שאין לה רשת עצמאית. גולן ממשיכה לשלם עבור כל לקוח לסלקום, שעל גבי הרשת שלה היא מתארחת, סכום שמוערך בעשרות שקלים לחודש (ללא מע"מ). העובדה שגולן מוכנה לגייס לקוחות במחיר הפסד, גם אחרי שהגיעה ליעד הדרוש לערבויות, מעלה סימני שאלה משמעותיים ביחס לאסטרטגיה של החברה והמייסד מיכאל גולן לטווח ארוך.

 

מגולן טלקום נמסר כי "החברה מפעילה למעלה מ- 800 אנטנות סלולריות ברחבי ישראל. האסטרטגיה של גולן טלקום ברורה חזקה ויציבה מתמיד, להמשיך ולהוביל את המהפכה הסלולרית ולפעול למען ציבור הצרכנים בישראל וכפי שצוין ערב קבלת הערבות גם ולאחר קבלתה, החברה חוזרת ומצהירה כי תמשיך לפעול בעוצמה, תקיים מבצעים אטרקטיביים לחיזוק התחרות ולטובת הצרכן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x