$
חדשות טכנולוגיה

מצוקרברג ועד לאקי: מי צריך אוניברסיטה?

הכירו את בני המזל שנטשו את ספסל הלימודים באוניברסיטה לטובת הקמת סטארט-אפים - ובגיל צעיר הפכו לטייקונים

שירות כלכליסט 22:1426.03.14

הבוקר התבשרנו כי פייסבוק רכשה את חברת המציאות המדומה אוקולוס (Oculus VR), תמורת 2.2 מיליארד דולר, וכך הצטרף סופרסטאר נוסף מעולם הטכנולוגיה, מייסד Oculus VR פאלמר לאקי, למועדון הנוצץ של המיליארדרים. אולם, לעומת רבים מעמיתיו המככבים בתחום, לאקי לא סיים את למודיו האקדמיים, והוא לא לבד.

 

למרות שהסטטיסטיקה מראה כי לאקדמאים יש יותר סיכוי להצליח, הרי שלא פעם אנו שומעים על כוכב שמראה שאפשר גם בלי. 10 שמות לפניכם, כולל הכוכב של היום - פאלמר לאקי.

 

1. מייסד Oculus – פאלמר לאקי

 

פאלמר לאקי הוא בסה"כ בן 21! בילדותו לא הלך לבית הספר ולמד בבית עם הוריו (home school). אין לו רקע טכנולוגי אך בעת לימודיו בקולג' פיתח את קסדת המציאות המדומה Oculus Rift ונשר מלימודיו. הוא הצליח לגייס 2.5 מיליון דולר באמצעות מימון המונים והיום הפך כאמור למיליארדר.

 

 

2. מייסד Wahtsup – יאן קום

 

זהו ממש סיפור של העני ההופך לבן המלך. קום ומשפחתו עלו מאוקראינה וחיו בעוני בארה"ב. הוא נשר מלימודיו באוניברסיטת סן חוזה. ימים ספורים לפני יום הולדתו ה-38 בחודש שעבר, מכר קום עם שותפו בריאן אקטון את אפליקציית המסרים שפיתחו, וואטסאפ לפייסבוק תמורת 19 מיליארד דולר.

 

  צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

3. מייסד Wordpress – מאט מולנווג

 

מולנווג נשר מלימודיו באוניברסיטת יוסטון ב-2004. הוא כבר היה במהלך פיתוח התוכנה וכבר החל לקבל הצעות עבודה מרשימות. לבסוף הפך לעצמאי וייסד את חברת Automatic – החברה שמאחורי Wordpress הרושמת 140 מיליון שימושים בשנה. 

 

מט מולנווג מט מולנווג

 

4. מייסד Dropbox - אראש פרדאוסי

 

אראש פרדאוסי בין ה-27, נשר מלימודיו ב-MIT ב-2007 לאחר שלוש שנים, כדי לייסד את Dropbox. פרדאוסי משמש כיום כ-CTO של החברה, שהיא בדרכה להנפקה ראשונה לציבור.

 

אראש פרדאוסי (מימין) ודרו יוסטון, מייסדי דרופבוקס אראש פרדאוסי (מימין) ודרו יוסטון, מייסדי דרופבוקס

 

5. מייסד Box – אהרון לוי

 

במקום לשחק כדורגל או לצפות בטלוויזיה כמו חבריו, לוי הילד וחברו היו ממציאים חברות סטארט-אפ. בשנתו השלישית באוניברסיטת USC ייסד עם חבריו את החברה לניהול שירותי ענן. החברה עומדת לצאת להנפקה של 250 מיליון דולר.

 

 

7. מייסד Facebook – מארק צוקרברג

 

כולם כבר יודעים שאת פייסבוק השיק צוקרברג מחדרו במעונות הסטודנטים של הרווארד. ב-2012 הונפקה החברה בבורסה במה שהיה בזמנו ההנפקה הגדולה בהיסטוריה – 16 מיליארד דולר. כעת צוקרברג הופך עוד נושרים למיליארדרים, כפי שמעידה רשימה זו.

 

  צילום: איי אף פי

 

8. מייסדת MySocialCloud – סטייסי פררייה

 

פררייה (Stacey Ferreira) החליטה ב-2012 לעזוב את לימודיה באוניברסיטת ניו יורק כאשר הבינה שריצ'רד ברונסון מוירג'ין וג'רי מורדוק עומדים להשקיע בסטארט-אפ שלה. את האפליקציה החלה פררייה לפתח בתיכון עם אחיה והם לוו 2,000 דולר עבור כרטיס לארוחת צדקה עם ברונסון כדי להציג בפניו את המוצר. האפליקציה מאפשרת למשתמשים להיכנס לכל החשבונות המקוונים שלהם באמצעות אתר אחד מאובט.

 

סטייסי פררה עם ריצ'רד ברנסון סטייסי פררה עם ריצ'רד ברנסון

 

9. מייסד Tumblr – דיוויד קארפ

 

בגיל 16 היה כבר קארפ מנהל מוצר באתר אינטרנט להורים UrbanBaby. הוא נשר מלימודיו בתיכון כדי ללמוד בבית. לאחר מכן ייסד את Davidville שבו פיתח את אפליקציית Tumblr. ב-2013 רכשה יאהו את החברה תמורת 1.1 מיליארד דולר. 

 

  צילום: בלומברג

 

10. מייסד Asana – דסטין מוסקוביץ

 

מוסקוביץ, אחד ממייסדיה של פייסבוק, נשר מלימודיו בהרווארד כדי לפתח עם שותפו צוקרברג את הרשת החברתית. החברה הפכה אותו למיליארדר ולאחר שעזב את החברה ב-2008 ייסד את Asana, אפליקציה לייעול פריון עבודה.

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x