$
חדשות טכנולוגיה

מאייר מפתה: מנכ"ל טמבלר יקבל 81 מיליון דולר אם יישאר בחברה 4 שנים

התשלום מתווסף לסכומים שהרוויחו דיוויד קארפ ומשקיעי טאמבלר בעקבות עסקת המכירה ליאהו ב-1.1 מיליארד דולר. לפי הערכות, קארפ מחזיק כ-20% מהחברה שהקים

סוכנויות הידיעות 11:4210.08.13
ענקית האינטרנט יאהו רכשה השנה את שירות הבלוגים האינטרנטי טאמבלר. אולם כעת מתברר כי הרכישה כוללת תשלום של 81 מיליון דולר למייסד החברה, דיוויד קארפ, זאת במידה ויישאר בתפקיד בארבע השנים הקרובות. התשלום, שנחשף במסמכים שהגישה יאהו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), מתווסף לסכומים שהרוויחו כבר קארפ ומשקיעי טאמבלר בעקבות עסקת המכירה, שדווחה במאי, והסתכמה ב-1.1 מיליארד דולר.

 

קארפ, שחגג בחודש שעבר את יום הולדתו ה-27, הקים את טאמבלר ב-2007, כמה שנים לאחר שנשר מבית הספר התיכון בניו יורק כדי להתרכז בתכנות מחשבים. מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר התחייבה לא לבצע שינויים דרמטיים בטאמבלר, מתוך תקווה שהרכישה לא תרחיק את המשתמשים הקיימים של השירות, המורכבים ברובם מצעירים ובני נוער.

 

דיוויד קארפ דיוויד קארפ צילום: בלומברג

 

כחלק מהבטחתה "לא לפשל", מאייר מאפשרת לקארפ לנהל את טאמבלר באופן עצמאי מניו יורק, זאת בעוד שהמטה של יאהו שוכן בסאניוויל, קליפורניה.

 

על פי ההערכות, קארפ מחזיק בין 20-25% מטאמבלר, כך שפירוש הדבר שכבר גרף סכום משמעותי של כסף מהרכישה, אם כי גובהו לא נחשף. אולם לפי התנאי שנחשף ביום חמישי, עליו להישאר בחברה עד יוני 2017, ורק אז יקבל את הסכום.

 

התשלום יהיה מורכב ממניות בשווי 41 מיליון דולר ועוד 40 מיליון דולר במזומן. על פי המסמכים שהוגשו עולה עוד כי אופציות ומניות מוגבלות בשווי 29 מיליון דולר יחולקו בארבע השנים הקרובות לעובדים נופסים בטאמבלר, ששמם לא צוין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x