$
הייטק והון סיכון

שני מייסדי ווטסאפ הפכו בן לילה למיליארדרים

עפ"י "פורבס", יאן קום מחזיק ב-45% מהחברה שהקים - כך שיקבל מהעסקה כ-9 מיליארד דולר, ובריאן אקטון מחזיק כ-20% ממניות החברה

הראל עילם ועומר כביר 09:0320.02.14

שני מייסדי ווטסאפ, יאן קום ובריאן אקטון, הפכו בן לילה למיליארדרים בעקבות רכישת החברה בידי פייסבוק, תמורת 19.5 מיליארד דולר. 

קום (37), מייסד ומנכ"ל ווטסאפ, יהפוך למולטי-מיליארדר בעקבות מיזוג הענק עם פייסבוק. לפי הערכת "פורבס", קום מחזיק ב-45% מהחברה שהקים - כך שיקבל מהעסקה קרוב ל-9 מיליארד דולר.

 

קום גם יצטרף לדירקטוריון פייסבוק, שם יהיה בעל המניות הפרטי הגדול ביותר בחברה - מלבד מארק צוקרברג עצמו. במסגרת המיזוג, ווטאסאפ תקבל 184 מיליון מניות פייסבוק ו-30 מיליון מניות נוספות במענקים על עמידה ביעדים. קום צפוי לקבל כ-103 מיליון מניות, כ-4% מאחזקות החברה.

 

צפו בראיון שהעניק יאן קום, מייסד וואטסאפ, לדיוויד רואן, העורך הראשי של מגזין Wired, בכנס DLD שנערך במינכן לפני כחודש:

 

 

 

קום גם צפוי להמשיך ולנהל את החברה שלו, למרות שלא ידוע כיצד הדבר ישתלב באסטרטגיה ארוכת הטווח של הרשת החברתית בנוגע למסרים מיידים. את חטיבת המסרים המיידים מנהל כיום הישראלי גיל הירש, מייסד ומנכ"ל פייס.קום שנרכשה על ידי פייסבוק ב-2012.

 

כשקום היגר לארה"ב מאוקראינה בגיל 16 הוא ומשפחתו סבלו מלא מעט קשיים כלכליים, ובמשך זמן אף נאלצו להתקיים בסיוע תלושי מזון ממשלתיים. בטוויסט אירוני, משפחתו של קום אספה את התלושים במרחק של רחובות ספורים מהמקום שבו יושב כיום מטה ווטסאפ במאונטיין ויו שבקליפורניה – החברה שהפכה את קום למולטי-מיליארדר.

 

יאן קום, מייסד ומנכ"ל ווטסאפ יאן קום, מייסד ומנכ"ל ווטסאפ

 

 

עובדי ווטסאפ יהפכו למיליונרים

 

אקטון, המייסד השני של ווטאסאפ, מחזיק לפי "פורבס" כ-20% ממניות החברה, ויקבל כ-3 מיליארד דולר.  

 

גם 50 עובדי וואטסאפ עתידים לממש לא מעט אופציות יקרות, ואף שאף-אחד מהם כנראה לא יהיה מיליארדר רבים מהם ילכו הביתה עם כמה מיליונים טובים.

 

קום ואקטון, שני מייסדי ווטסאפ, מצטרפים למועדון ההולך וגדל של מיליארדרי פייסבוק – האנשים שפייסבוק הפכה למיליארדרים – בראשו עומד המייסד והמנכ"ל, מארק צוקרברג, שהונו האישי מוערך ב-30 מיליארד דולר, ובו חברים גם שותפיו להקמת החברה דאסטין מוסקוביץ ואדוארדו סוורין, המשקיעים פיטר ת'יל וג'ים ברייר, נשיא פייסבוק לשעבר שון פארקר וסמנכ"לית התפעול שריל סנדברג. העושר החדש של קום, אגב, מתעלה על זה של כולם פרט לצוקרברג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x