• תפריט
אינטרנט

ממשלת שבדיה אסרה על שימוש בשירותי הענן של גוגל

ענקית החיפוש מעניקה לגורמים חיצוניים גישה למידע שמועלה לשרתיה, דבר שנתפס כאיום על הסקטור הציבורי במדינה ועל כן בוטל חוזה עם החברה. בתוך כך, טען מייסד ויקיליקס שלממשלת ארה"ב יש נציג בצמרת גוגל

נמרוד צוק 16:4818.06.13

הרשות השבדית לאבטחת מידע אסרה אתמול על כל גופי הסקטור הציבורי במדינה להשתמש בשרותי הענן של החברה, בשל בעיות אבטחה ופרטיות.

ההחלטה הגיעה בעקבות בקשה שהגישה סיילם, עיירה בת 16 אלף תושבים ליד סטוקהולם, לאשר לה לרכוש מנויים לשירותי Google Apps. בחוזה נכללו סעיפים המתירים לגוגל לשתף מידע על המשתמשים עם גופי צד שלישי, לצד אי בהירות בנוגע לאופן הטיפול במידע רגיש לאחר סיום החוזה.

 

הרשות דרשה מהעירייה לנהל מו"מ על תנאי החוזה במטרה להשיג תנאי פרטיות טובים יותר, וגוגל הסכימה להתפשר מעט - אבל לא מספיק לטעמו של הרגולטור. העירייה שוקלת כעת האם לחזור לשולחן המו"מ או לחפש פתרונות אחרים לצרכי ה-IT שלה. זו כבר הפעם השניה בה מתנגשת גוגל בממשל השבדי בנושאי פרטיות - ב-2011 קבעה הרשות כי מדיניותה של החברה לפיה היא יכולה לעשות במידע על משתמשיה ככל העולה על רוחה אינה קבילה.

 

שירותי הענן של גוגל אינם פרטיים דיים עבור ממשלת שבדיה שירותי הענן של גוגל אינם פרטיים דיים עבור ממשלת שבדיה

 

הפרשה מתרחשת בתזמון בעייתי עבור גוגל, כאשר במקביל מתמודדים הרגולטורים בשש מדינות באירופה עם מדיניות הפרטיות החדשה והשנויה במחלוקת של החברה, שמאפשרת לה למזג מידע על משתמשים מכל מוצריה השונים. מדיניות זו עלולה לעלות לגוגל בחוזים ממשלתיים באיטליה, צרפת, בריטניה, ספרד וגרמניה.

 

אסאנג': לממשלת ארה"ב נציג בצמרת גוגל

 

אג'נדת הפרטיות של גוגל ספגה אתמול עוד התקפה, הפעם מכיוונו של ג'וליאן אסאנג'. מייסד וויקיליקס טען בשיחת וידאו שהוקרנה בפני באי כנס לאמנות דיגיטלית בסידני כי החברה משתפת פעולה באופן הדוק ולא כשר עם מחלקת המדינה. לטענתו, ראש חטיבת הרעיונות של גוגל, ג'ארד כהן, ששימש בעבר יועץ להילארי קלינטון וקונדוליסה רייס, משמש למעשה כנציג האינטרסים של הממשל בהנהלת הגוגל.

 

אסאנג' האשים את אנשי החברה בביצוע פעולות מודיעין סודיות עבור הממשל, כשהוא מתבסס על מסקנות מפגישה שנערכה ב-2011 בינו לבין כהן, יו"ר גוגל אריק שמידט וליסה שילדס, סגנית נשיא המועצה ליחסים בינלאומיים של ממשלת ארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x