$
אינטרנט

גוגל חשפה את תוכניתה לחיסול הפורנו הפדופילי באינטרנט

ענקית החיפוש תקים מאגר נתונים ובו תמונות פדופיליות שאיתרו מערכותיה בעת סריקת הרשת, שיועבר לרשויות אכיפה בעולם. בנוסף, תקים החברה קרן חדשה שתממן פרויקטים עצמאיים שנלחמים בתופעה

נמרוד צוק 11:1317.06.13
פרויקט חדש של גוגל שואף לסלק מהרשת את פורנוגרפיית הקטינים. החברה תקים מאגר נתונים ראשון מסוגו של מידע על צילומים פדופיליים, אותו היא תשתף עם חברות אינטרנט אחרות, עם רשויות אכיפת החוק ועם ארגוני הגנה על ילדים - במטרה לאפשר הסרה אפקטיבית של החומרים מהרשת ולסייע באיתור העבריינים.

המערכת, אם תפעל כמצופה, תאפשר לארגונים שפועלים להגנה על ילדים מניצול מיני לסמן תמונות פוגעניות, ולהסיר אותן בפעולה אחת מכל המקומות ברשת בהם קיימים עותקים שלהן. זאת בניגוד למצב היום, בו לא קיים סטנדרט מוסכם למידע כזה ולשיתוף שלו - דבר שמחליש את היכולת לאתר אותן ולטפל בהן ביעילות.

 

מטרת הפרויקט של גוגל: לנטר את חובבי הפדופיליה ולסייע בחסימת האתרים מטרת הפרויקט של גוגל: לנטר את חובבי הפדופיליה ולסייע בחסימת האתרים צילום: shutterstock

 

בנוסף, תקים גוגל קרן בהיקף התחלתי של שני מיליון דולר למימון פרויקטים נוספים של מפתחים עצמיים לפיתוח כלים להתמודדות עם התופעה. בין הארגונים שלוקחים חלק בפרויקט אפשר למנות את ה-IWF הבריטי ואת NCMEC (המרכז הלאומי לילדים נעלמים ומנוצלים) האמריקאי.

 

ואם תיפרץ קופת השרצים עצמה?

 

כדי למנוע אפשרות שהמאגר עצמו יהפוך יעד להאקרים ופדופילים, הוא לא יכיל את התמונות עצמן במצב ניתן לצפיה, אלא רק עותקים מקודדים שלהן שיאפשרו לזהות עותקים אחרים - אבל לא לאחזר את התמונה המקורית מתוך העותק המקודד. המערכת יכולה לפעול על פי זיהוי אוטומטי ממוחשב, ללא צורך בהתערבות אנושית שתהיה כרוכה בצפיה בתמונות המקוריות על ידי עובדים.

 

ג'ון קאר, היועץ של ממשלת בריטניה לגלישה בטוחה של ילדים, בירך על היוזמה ואמר שזהו "רגע חשוב, שעשוי למקד את החשיבה של מובילי תעשיה אחרים על האופן בו הם מצטרפים למאבק. אף חברה לא העמידה מעולם משאבים בסדר גודל כזה לעבודה עם ארגונים הפועלים להגנה על ילדים מהתעללות במטרה למגר את התופעה".

 

הנושא עלה לסדר היום בבריטניה בשבוע שעבר, לאחר שראש הממשלה הבריטי דייויד קמרון הצהיר שהחומרים הפדופיליים המצויים באינטרנט מחליאים אותו, וקרא לחברות הטכנולוגיה להתחיל לפעול בנושא.

 

גם מיקרוסופט פועלת בנושא, והיא חשפה בשנה שעברה טכנולוגיה בשם photo DNA שמאפשרת לאתר עותקים של צילומים גם לאחר שהם עברו שינויים. הטכנולוגיה מוטמעת היום במערכת התמונות של פייסבוק.
 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x