$
חדשות טכנולוגיה

סקר חדש: עובדי גוגל הם האופטימיים בעולם

יותר מ-86% מעובדי החברה בטוחים כי בחצי השנה הקרובה מצבה של ענקית החיפוש ישתפר. לפי אתר כוח האדם גלאסדור, עובדי גוגל מובילים על פני 250 אלף חברות אחרות. גם קוואלקום, SAP, יאהו ואמזון מובילות

הראל עילם 13:0418.05.13
עובדי גוגל אופטימיים במיוחד - כך עולה מסקר של אתר חברת המחקר וכוח האדם גלאסדור, שפורסם בסוף השבוע. לפי הסקר, גוגל מובילה בשיעור העובדים אשר חושבים כי מצב החברה עומד להשתפר בחצי השנה הקרובה.

 

הסקר, אשר כיסה 250 אלף חברות מסביב לעולם, דירג את גוגל במקום הראשון: 86% מהעובדים ציינו כי הם חושבים כי מצב החברה עומד להשתפר, ו-0% אמרו כי מצב החברה עומד להיות רע יותר. עובדי גוגל כזכור גם הביעו לאחרונה שביעות רצון גבוהה במיוחד מתנאי העבודה בחברה, ומלארי פייג', מנכ"ל החברה.

 

כל חמש החברות המובילות בסקר אופטימיות העובדים הן כולן חברות טכנולוגיה. במקום השני נמצאת קוואלקום עם 76% מהעובדים החושבים שמצב החברה עומד להשתפר, ובמקום הרביעי והחמישי ניתן למצוא את SAP ואמזון, בהתאמה, עם 73% ו-69%.

 

מאריסה מאייר. העובדים שלה אופטימיים מאריסה מאייר. העובדים שלה אופטימיים צילום: עמית שעל

 

המקום השלישי מפתיע במיוחד - יאהו, עם 75%, שככל הנראה עובדיה אופטימיים מאוד לגבי סגנון הניהול של מאריסה מאייר. הסקר עצמו נערך באפריל האחרון, וככל הנראה אם היה נערך עכשיו, על רקע השמועות כי יאהו עומדת לקנות את טאמבלר, הוא רק היה משתפר.

 

בסך הכל, נמצא יחס אופטימי מצד העובדים של רק שליש מכל החברות בעולם. אפל לא נכנסה לרשימת עשרת החברות המובילות, ורק 59% מעובדיה אופטימיים. יצרנית הטלקום הסיני האוואי עומדת על 55%, ופחות מחצי מהעובדים אופטימיים בחברות טכנולוג כגון אורקל, IBM, מיקרוסופט, ו-HP.

 

הדבר חמור במיוחד באינטל, בה רק 31% מהעובדים אופטימיים לגבי עתידהחברה, ו-Dell - שרק 22% מעובדיה חושבים שעומד להיות שיפור בקרוב, זמן קצר לפני שהחברה עומדת לחזור להיות חברה פרטית. בין המעוניינים לרכוש את יצרנית המחשבים ניתן למצוא את מייסד החברה, מייקל דל, שעד לאחרונה נחשב למתמודד המוביל היחידי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x