בארץ

"הטלת מע"מ על תיירות תביא לפיטורים של כ-7,600 עובדים, בעיקר מהפריפריה"

בהתאחדות המלונות נערכים למאבק נגד כוונת האוצר להטיל מע"מ על שירותי התיירות הנכנסת במסגרת חוק ההסדרים. עמי פדרמן: "הנזק למשק כתוצאה מהגזירה - ירידה של לפחות 1.5 מיליארד דולר בתמ"ג"

הדר קנה 12:4902.05.13

התאחדות המלונות מוחה על כוונת האוצר להטיל מע"מ על שירותי התיירות הנכנסת במסגרת חוק ההסדרים. "מבדיקות כלכליות שנערכו לאחרונה, עולה כי הנזק למשק כתוצאה מהטלת הגזירה הזו משמעו - ירידה של 10% לפחות במספר התיירים, ירידה של לפחות 1.5 מיליארד דולר בתמ"ג, והפסד ממסים על הכנסה, המקזז את כל סכום המע"מ שייגבה ונוסף לכך, פיטורים המוניים בהיקף של כ-7,600 עובדים, בעיקר בפריפריה", כך לדברי עמי פדרמן, נשיא ההתאחדות.

בעקבות הכוונה הודיעה כבר התאחדות המלונות בישראל, יחד עם שאר גורמי תעשיית התיירות, כי היא נערכת למאבק ציבורי גדול נגד המהלך וביום ראשון הקרוב יתקיים כינוס חירום של התאחדות המלונות להערכת מצב ושקילת צעדי המאבק בימים הבאים.

 

עמי פדרמן עמי פדרמן

 

פדרמן אמר עוד, "זהו רעיון מוטעה, שאין בו שום היגיון, ודאי לא כלכלי. הטלת המס לא תצמצם את הגרעון והאבטלה, אלא להיפך. הממשלה מעבירה לתעשיית התיירות שני מסרים מנוגדים והפוכים: מצד אחד משדרת שיש אינטרס ברור להוביל לצמיחה בתיירות, ודאי בתקופה של גירעונות גדולים בתקציב, ולכן קיבלה בנובמבר 2012, החלטה היסטורית המאמצת את מסקנות ועדת בר-ניר להפחית את עלויות הנופש בישראל, וכן, אישרה רק לפני שבועיים את מדיניות 'השמים הפתוחים' במטרה לעודד את התיירות הנכנסת. מצד שני, אנו מתבשרים היום, כי אותה ממשלה שוקלת להטיל מע"מ לראשונה על תיירים, ולמעשה לפגוע בתעשיית התיירות, בשעה של משבר, שמקורו במבצע עמוד ענן ובחולשתו של הדולר".

 

לדבריו: "אין מדובר בביטול פטור, אלא בבחירה להפלות 1 מ-30 מוצרים ושירותים המוגדרים בחוק, כענפי ייצוא, אשר המע"מ שחל עליהם - הינו בשיעור 0. אין כל ויכוח בין כל הכלכלנים ופקידי האוצר, שתיירות נכנסת הינה ענף יצוא מובהק לכל עניין ודבר, ולכן, המשמעות האמיתית של הכוונה להטיל מע"מ היא: פגיעה קשה בכושר התחרות של תעשיית התיירות הישראלית מול ארצות אחרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x