$
אינטרנט

דיווח: יאהו מעוניינת לרכוש את טאמבלר עבור מיליארד דולר

מספר אתרי טכנולוגיה טוענים כי מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו, מנהלת דיונים "רציניים ומתקדמים" לרכישת שירות הבלוגינג. לאחרונה נטען כי יאהו גם מעוניינת לרכוש את זינגה, פינטרסט וחברות אחרות

הראל עילם 12:1117.05.13
יאהו מעוניינת לרכוש את טאמבלר, שירות הבלוגינג הפופולרי, או להשקיע בו. כך דיווח אמש (ה') AllThingsD, על בסיס מקורות בתוך חברת האינטרנט האמריקאית. לאחר הפרסום, מקורות באתר AdWeek אישרו את המגעים, ואמרו כי שווי העסקה צפוי להגיע לעד מיליארד דולר.

 

השיחות בין החברות הוגדרו כ"רציניות ומתקדמות", ואושרו גם על ידי אתר GigaOM - שציין כי גם פייסבוק מעוניינת לרכוש את השירות, מה שעלול להצית מלחמת מחירים בין שתי חברות האינטרנט על רכישת טאמבלר. דוברי יאהו, פייסבוק וטאמבלר סירבו להגיב לידיעה.

 

לפי AdWeek, רכישת טאמבלר יכולה לעורר עניין ביאהו מצד מפתחים, מהנדסים ומפרסמים, ולשנות את התפיסה הרווחת כי מדובר בחברה מסורבלת שימיה ספורים. כמו כן, רכישת טמאבלר יסייע ליאהו לפנות לקהל חדש וצעיר. מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו, מנהלת את המגעים באופן ישיר בעצמה.

 

לפני כשנה, טאמבלר גייסה כספים לפי שווי שוק של 800 מיליון דולר. לפי הדיווחים, היא ניסתה לאחרונה לגייס כספים לפי מיליארד דולר. לפי חברת המחקר קומסקור, כ-117 מיליון איש מבקרים ב-108 מיליון בלוגים בטאמבלר מדי חודש.

 

מנכ"לית יאהו, מאריסה מאייר מנכ"לית יאהו, מאריסה מאייר צילום: בלומברג

 

האם יאהו באמת תרכוש את טאמבלר, או כל חברה גדולה אחרת?

 

יאהו מנסה להמציא את עצמה מחדש זאת תקופה ארוכה, ושמה נקשר לאחרונה בשורה של רכישות אפשריות של חברות הייטק ומדיה גדולות, מוכרות ומבוססות. בין השאר, נטען כי החברה האמריקאית מנסה לרכוש את זינגה, פינטרט, מדייה אושן ואתרי הוידאו דיילי מושיין והולו.

 

למרות הדיווחים הקבועים על כך שיאהו מעוניינת לבצע רכישה גדולה, נראה כי מאייר דווקא מעוניינת לפעול בדומה לגוגל ופייסבוק, ולהתמקד ברכישות קטנות של הון אנושי. מאייר גם אמרה בעבר כי רכישת חברות קטנות היא חלק מהאסטרטגיה הכללית שלה.

 

המנכ"לית רכשה לא פחות מעשר חברות בשנה האחרונה, כאשר הגדולה ביניהן הייתה רכישת אפליקציית האייפון הבריטית Summly, בעיקר על מנת לגייס את הגאון הצעיר, ניק ד'אלוסיו בן ה-17. עסקה זו הייתה בסך 30 מיליון דולר "בלבד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x