אינטרנט

רגולטור אירופי: הוכח כי גוגל פוגעת בחשיפת מתחריה בתוצאות החיפוש

אחראי ההגבלים העסקיים באיחוד האירופי האשים את ענקית האינטרנט בקידום אתריה בצורה שמנצלת לרעה את מעמדה בשוק החיפוש. החברה צפויה לשנות את מבנה פעילותה ולהציג את התוכנית לרגולטורים, כדי להימנע מתביעה

יוסי גורביץ 11:2113.01.13

אחראי ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי, יואקין אלמוניה, אמר בסוף השבוע האחרון כי יש לו הוכחות לכך שגוגל מעדיפה בתוצאות החיפוש את האתרים המשניים שלה - ודוחקת כלפי מטה תוצאות מאתרים אחרים. לדבריו, מדובר בניצול לרעה של מעמדה הדומיננטי של גוגל בשוק החיפוש. בראיון ל-Financial Times אמר הרגולטור שהחברה פועלת שלא כשורה ושחקירת החברה נמשכת.

אלמוניה אמר את הדברים לאור החלטת נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (FTC) לבטל חקירה דומה נגד גוגל מחוסר ראיות. בראיון בסוף השבוע לאתר TPM, טען יו"ר ה-FTC ג'ון לייבוביץ' כי לארגונו לא היתה ברירה אלא לעצור את החקירה: "עשינו את מה שהחוק דורש מאיתנו", אמר. "חקרנו חברה כשנדרשנו על ידי החוק לעשות זאת, ונמנענו מתביעה במקום שבו החוק דרש מאיתנו שלא להגיש תביעה".

 

גוגל ממשיכה להסתבך באירופה. מטה החברה באירלנד גוגל ממשיכה להסתבך באירופה. מטה החברה באירלנד צילום: בלומברג

 

אלמוניה אמר כי גם רשויות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי היו מעדיפות להמנע מתביעה, אך הדגיש כי הכדור נמצא במגרש של גוגל וכי במידה ותשובתה הצפויה של גוגל, שאמורה להגיע עוד החודש, לא תספק את החוקרים, לא יהיה מנוס מהגשת תביעה.

 

מונופול החיפוש של גוגל

 

גוגל חשודה מזה מספר שנים בניצול מעמדה העדיף בשוק החיפוש כדי להצר צעדי חברות שמתחרות בשירותיה המקוונים. החקירות נגדה הגיעו, בין השאר, בשל תלונה של חברה בריטית בשם Foundem, שמספקת מנוע חיפוש מוכוון קניות. לטענתה של Foundem, גוגל דחקה את התוצאות שלה לאחור ובכך פגעה ביכולת העסקית שלה. בסוף השבוע, כשנתיים לאחר שהגישה את התלונה הרשמית שלה כנגד גוגל באיחוד האירופי ובארה"ב, הודיעה Foundem כי היא הגישה תביעה כנגד גוגל בבית משפט בריטי. התביעה הוגשה כבר באוקטובר 2012 אך פרסומה נדחה עד כה. גוגל טרם הגיבה על הידיעה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x