$
חדשות טכנולוגיה

יו"ר גוגל לשליט צפון קוריאה: פתח את הרשת עבור אזרחיך

אריק שמידט שב מביקור במדינה המבודדת ואמר כי מדיניות צנזורת האינטרנט של ממשלת צפון קוריאה צפויה לעלות לה בקשיים כלכליים חריפים. לדבריו, במדינה קיימת תשתית שמאפשרת חיבור קל של המשתמשים לרשת

ניצן סדן 16:3510.01.13
אריק שמידט, יו"ר גוגל, שב מביקור בן ארבעה ימים בצפון קוריאה - וקרא לקים ג'ונג און, שליט המדינה, לפתוח את הרשת לשימוש חופשי של אזרחיו. לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, שמידט טען שהניתוק מהרשת צפוי לפגוע באופן קשה בהתפתחותה של צפון קוריאה.

"ככל העולם נהיה מקוון יותר, החלטת השלטונות לבודד את המדינה וירטואלית הולכת להשפיע משמעותית על עולמם הפיזי, הצמיחה הכלכלית שלהם וכן הלאה - ויקשה עליהם ליישר קו מבחינה כלכלית", אמר שמידט.

 

יו"ר גוגל, אריק שמידט יו"ר גוגל, אריק שמידט צילום: אוראל כהן

 

היו"ר סיפר על רשתות הסלולר במדינה, אשר נבנו בהתבסס על טכנולוגיה של חברת Orascom המצרית. שמידט ציין בצער כי רק כמיליון מתוך 24 מיליון תושבי המדינה נושאים טלפונים סלולריים. לטענתו, מבנה הרשת מאפשר חיבור פשוט לאינטרנט, לו רצתה בכך ממשלת צפון קוריאה.

 

חיבור נדיר

 

החיבור לרשת הוא פריבילגיה לה זוכים רק מוסדות אקדמיים בודדים במדינה - וגם החיבור שלהם נעשה תחת פיקוח הדוק וצנזורה חריפה. ממשלת צפון קוריאה מגבילה את הגישה לאינטרנט העולמית בצורה קפדנית: למדינה יש מערכת הפעלה משלה מבוססת לינוקס, דפדפן מבוסס פיירפוקס שנקרא My Country וכלי ניטור ומעקב רבים שסורקיםאת הרשת המקומית לאיתור מתנגדי משטר.

 

שמידט הוא הבכיר הראשון בחברת טכנולוגיה אמריקאית שמגיע באופן גלוי לצפון קוריאה מאז מות קים ג'ונג איל לפני כשנה. המשלחת שהוביל כללה תשעה חברים, ביניהם בתו של שמידט, הסנטור לשעבר ביל ריצ'ארדסון ובכיר במעבדות גוגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x