חדשות טכנולוגיה

בעקבות עסקת ה-FTC: גוגל מבטלת תביעות נגד מיקרוסופט

בעקבות החלטת הפשרה של נציבות הסחר האמריקאית, גוגל מושכת תביעות שהגישה נגד מיקרוסופט בשל שימוש בפטנטי FRAND. תביעה על שימוש בפטנט "רגיל" נמשכת כסדרה

יוסי גורביץ 18:1209.01.13
ימים ספורים לאחר שרשות הסחר הפדרלית, ה-FTC, הגיעה לפשרה עם גוגל בחקירה בה נחשדה החברה בשימוש לרעה בפטנטים, צייתה גוגל לרוח ההחלטה והודיעה כי היא מושכת מספר תביעות פטנטים נגד מיקרוסופט. כך דיווח אמש (ג') AllThingsD.

מיקרוסופט פנתה לבית המשפט שלשום (ב'), בדרישה למחוק מספר תביעות שהגישה נגדה מוטורולה - כעת חטיבה של גוגל - בשל אי תשלום של תמלוגים ראויים עבור שימוש בפטנטי FRAND של מוטורולה. פטנטי FRAND הם פטנטים כה בסיסיים, עד שהענקתם מותנית בכך שבעל הפטנט לא ישתמש בהם כדי למנוע מיצרנים אחרים לשווק את המוצרים שלהם, אלא לכל היותר יבקש מהם תמלוגים – וגם זאת "באופן הוגן וידידותי". החלטת ה-FTC כללה סעיף שאסר על גוגל לבצע שימוש תוקפני בפטנטי FRAND.

 

גוגל הודיעה כי תביעות החברה שמתבססות על פטנטים רגילים יימשכו כסדרן. במקביל, ממשיכה החברה בהליך משפטי נגד מיקרוסופט בגרמניה, שם להחלטת ה-FTC אין תוקף. מיקרוסופט מסרה בתגובה כי היא מברכת על החלטתה של גוגל ומצפה כי היא תיישם את ההחלטה הזו גם באזורים אחרים.

 

במקביל, יצאו אתמול (ג') משרד המשפטים ומשרד הפטנטים האמריקאי בהודעה משותפת, שבה קראו ל-ITC - גוף משפטי אמריקאי שמוסמך לאסור יבוא של מוצרים - שלא לקבל תביעות המתבססות על פטנטי FRAND. חריג להנחיה הזו הוא מצב שבו החברה שאיננה בעלת הפטנט מסרבת לדרישות סבירות לתשלום תמלוגים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x