$
חדשות טכנולוגיה

מחקר: לגוגל ויאהו יש קשרים עסקיים עם אתרי תוכן פיראטי

תאגידי התוכן בארה"ב זועמים: מחקר חדש מגלה שרשתות הפרסום של גוגל, יאהו וחברות אינטרנט גדולות אחרות מפרסמות באתרי שיתוף קבצים והורדות פיראטיות. מפרסמים כבית האופנה ליווי'ס כבר החלו להסיר מודעות

יוסי גורביץ 11:3403.01.13

גוגל ויאהו מממנות אתרים פיראטיים, שמאפשרים גניבת תוכן. מחקר שנערך לאחרונה על ידי מכון Annenberg Innovation Lab באוניברסיטת דרום קליפורניה גילה שפלטפורמות הפרסום של שתי החברות קונות מרחב פרסומי באתרי הורדות מוזיקה, סרטים ותוכנות גנובים. כך, לפי דיווח של הלוס אנג'לס טיימס מאמש (ד').

החוקרים השתמשו, אירונית, בדו"ח השקיפות החצי-שנתי של גוגל כנקודת פתיחה למחקר. בדו"ח מספקת גוגל מידע על האתרים עליהם היא מקבלת תלונות מארגוני תוכן בדרישה להסיר קישורים לתוכן מוגן שהם מפרסמים. החוקרים עקבו אחרי המודעות שהופיעו באתרים הללו, כדי לגלות מאיזו רשת פרסום הן הגיעו.

 

בין היתר, זיהו החוקרים את רשת הפרסום OpenX, שממומנת על ידי AOL Ventures; גוגל ורשת הפרסום שלה, DoubleClick; יאהו וסוכנות הפרסום שלה, Right Media; ו-Quantcast, חברה שמפרסמת גם מודעות בשורה של אתרי תקשורת גדולים כמו NBC Universal ו-וויאקום.

 

המפרסמים עלולים לעזוב

 

המחקר עורר כעס בקרב חלק חברות אשר משתמשות ברשתות פרסום אלה."יש לנו בעיה חמורה עם זה", אמר דובר מטעם בית האופנה הוותיק ליווי'ס - שהסירה באופן מיידי את מודעותיה מהאתרים הפיראטיים עם פרסום מסקנות המחקר. המהלך של ליווי'ס אינו קיצוני, בהתחשב בעוצמתן של התאחדויות תעשיות הקולונוע והמוזיקה בארה"ב. לתאגידי התוכן כוח פוליטי רב והם מרבים לתבוע ארגונים ומשתמשים אשר מורידים ומשתפים תוכן פיראטי.

 

גוגל מסרה בתגובה: "במידה והמחקר טוען שגוגל היא מקור הכנסה עיקרי של אתרים פיראטיים, אנחנו סבורים שהוא שגוי. בשנים האחרונות, תפסנו עמדה מובילה במאבק הזה. המורכבות הרבה של פרסום מקוון גרמה לאחרים להסיק, בטעות, שעצם הנוכחות של קוד של גוגל באתר משמעה תמיכה פיננסית מצד גוגל".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x