אינטרנט

קהילת ההאקרים אנונימוס מכריזה מלחמה על ישראל, המדינה אדישה

פלגים בקהילה הודיעו על מתקפת ענק כנגד מאות אתרי ממשלה, התרברבו שהצליחו למחוק מסדי נתונים ולגנוב פרטית אישיים. אבל מבדיקה נראה כי מעט קורה בשטח, מלבד השחתה של מספר אתרי עסקים קטנים - אבל תיבת דואר הקשורה לדובר צה"ל נפרצה

הראל עילם 12:2517.11.12
פלגים בתנועת ההאקרים והאנרכיסטים אנונימוס הכריזו מלחמה כנגד ישראל במהלך סוף השבוע, כפי שנתן לראות מסדרת ציוצים שפורסמו בכמה מחשבונות הטוויטר, האתרים וערוצי היוטיוב המסונפים עם הארגון. "לאנשים בעזה ובגדה, דעו כי אנונימוס עומדת איתכם" נאמר. "אנחנו נעשה הכל על מנת לעכב את כוחות האופל של צה"ל הפרוסים נגדכם".  

 

זאת אינה הפעם הראשונה שחלקים מקהילת אנונימוס יוזמים התקפות דיגיטליות על ישראל, וקוראים להתקפות DDOS כנגד אתרים ממשלתיים. פעמיים, בעקבות אירועי המשט לעזה, אנונימוס גם הבטיחו שיפילו את אתר הכנסת - אבל בכל פעם לא נרשם כל ניסיון להתקיף את האתר.

 

אנונימוס התרברבו וטענו שהם הצליחו להפיל עשרות אתרים ממשלתיים, ביניהם אתר משרד החוץ, בנק ישראל ועיריית תל אביב, וכן הצליחו למחוק מסדי נתונים ולגנוב פרטים אישיים כגון כתובות דואל - אבל מבדיקה מהירה נראה כי דבר מזה אינו נכון. אנונימוס גם קראו להתקפה משותפת על אתר דובר צה"ל, משרד ראש הממשלה ועוד. המתקפה המתואמת החלה ביום שבת, 3 בבוקר זמן ישראל. רונן קניג, מומחה אבטחה ישראלי, אמר ל-InformationWeek כי אכן נרשמו מספר נסיונות התקפה על האתרים הללו דרך תוכנות כגון LOIC, אבל לא הצלחה.

 

 

עו"ד יהונתן קלינגר, המתמחה בקוד פתוח ואבטחה ומתמודד כעת לפריימריס מפלגת העבודה, גילה כי אחד מחשבונות הדואל הקשורים לדובר צה"ל כן נפגע והחל להפיץ וירוסים ותכתובות לרשימת הקשר שלו. קלינגר אמר ל"כלכליסט": "המדינה חייבת להבין שזירת הסייבר היא הזירה הבאה; אותם האקרים שהיום השתלטו על מחשב של אדם אחד יכולים באותה הקלות להשתלט על מערכות ותשתיות קריטיות כמו כיפת ברזל או המאגר הביומטרי, ובעוד שבועיים נמצא את עצמנו בועדת חקירה בנושא. אם המדינה לא תתחיל להתייחס ברצינות לתשתיות הדיגיטליות שלה, אנו אולי ננצח במערכה, אבל במלחמה אנו נפסיד בסופו של דבר".

 

ממשיכים להתקיף, ללא הצלחה

 

הקבוצה גם פרסמה רשימה של מאות אתרים שהותקפו והושחתו, אבל האתרים הללו אינם קשורים לממשלת ישראל בשום דרך. למעלה מחצי מהרשימה נראה שקשור לפורטל העסקים הקטנים החרדי AllBiz, שאינו באוויר כעת. לא ידוע האם אכן אנונימוס עומדים מאחורי ההתקפה כנגד AllBiz, או שמדובר במתקפת האקרים ערביים שלה ניתן לצפות כמעט בקביעות לאחר כל אירוע גדול בסכסוך הישראלי-פלסתינאי.

  

באתר AnonPaste, אנונימוס החלו להגיב לטענות שהועלו במספר אתרי תקשורת מערביים, וטענו כי הם "אינם טרוריסטים" ו"לא קוראים לאלימות", ומבהירים כי הם אינ מחזיקים בעמדות אנטישמיות או גזעניות. אנונימוס גם החלו להפיץ מדריך המסביר לפלסתינאים "מה לעשות במקרה שישראל תנתק את עזה מהאינטרנט". המדריך כולל הצעות להקמת אנטנת רדיו, התחברות לאינטרנט דרך רשתות סלולר מצריות, הרשמה לשירות המאפשר פרסום ציוצים דרך הודעות SMS והסברים על עזרה ראשונה.

 

בו זמנית, קבוצות האקרים ערביים, שחלקן טוענות שהן מעזה, החלו להפיץ מסדי נתונים עם פרטים אישיים של ישראלים ברחבי האינטרנט. לא ידוע כעת כמה מהפרטים הללו מדוייקים וכמה לא כבר הופצו בקהילות הסגורות בעבר. הובטח כי מדובר "רק בתגובה ראשונית", הבטחה דומה שניתנה על ידי ההאקרים שהפיצו בעבר כרטיסי אשראי - מה שגם התגלה כעורבא פרח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x