אינטרנט

אנונימוס רוצים להחליף את מגה-אפלוד: השיקו שירות לשיתוף קבצים

בעקבות המתקפה של הממשל בארה"ב על אתרי ההורדות, הודיעו ההאקרים על הקמת אתר שיאפשר הורדת קבצים בחינם - גם פיראטיים, כמובן. ברשת חוששים שמדובר בזיוף, ובינתיים נאלצים באנונימוס להכחיש שבכוונתם לתקוף את פייסבוק

שי רינגל ודור צח 17:0124.01.12

אנונימוס הבטיחו שהם ינקמו בחברות המדיה הגדולות על הסרת מגה-אפלוד, ונראה שהם בדרך לקיים את הבטחתם. פעילי רשת המזדהים עם קבוצת ההאקרים עמליםבימים אלה שירות חדש, שמטרתו להחליף אתרי שיתוף שהפסיקו לפעול בעקבות המהלכים האחרונים של הממשל האמריקאי.

 

האתר המכונה anonyupload יספק שרתים להעלאת והורדת קבצים בחינם. המשמעות היא שמשתמשים יוכלו להמשיך לחלוק קבצים גדולים ברשת, וכמובן - ללא פיקוח על חוקיותם. הדומיין המרכזי של האתר נחסם לפי שעה על ידי יאהו, והוא עושה שימוש בדומיין המשני anonyvideo.com.

 

AnonyUpload AnonyUpload צילום מסך: anonyvideo.com

 

באתר אומרים שלמען הבטיחות השרתים כולם ימוקמו פיזית ברוסיה, ושהם עובדים על להגדיל את כמות השרתים ולהתרחק מכל שירות אמריקאי שעלול לחסום אותם. לדברי המפעילים, גרסה חדשה צפויה להעלות בימים הקרובים, לשפר את האתר משמעותית ולהקל על העלאת הקבצים. באתר מבטיחים שהם יישארו חינמים לחלוטין, יעבדו אך ורק בעזרת כספי תרומות, וידאגו שפרטי משתפי הקבצים יישארו חסויים.

 

רבים תהו מדוע אנונימוס החליטו לקנות דומיינים עם סיומת com. המפורסמת, שהיא בשליטת הרשויות בארה"ב. הדבר גרר ללא מעט ספקות לגבי אמינותו של האתר, ושמועות שמסתובבות ברשת כבר גורסות שמדובר בזיוף. לטענת הספקנים, מטרתו של האתר הוא למשוך אליו משתמשים חדשים ולתפוס אותם "על חם" כשהם מעלים לרשת תכנים המוגנים בזכויות יוצרים.

 

"לא נתקוף את פייסבוק"

 

בתוך כך מכחישים באנונימוס את הדיווחים שלפיהם בכוונת ההאקרים להפיל את פייסבוק בסוף השבוע הנוכחי. ביממה האחרונה עלה ליוטיוב סרטון מטעם המשתמש AnonymousVoice777, שלפיו בכוונת קבוצת ההאקרים להפיל את הרשת החברתית הגדולה בעולם ב-28 בינואר. "אמנם יש לפייסבוק 60 אלף שרתים לפחות, אך עדיין ניתן להפיל אותם", נאמר בסרטון.

 

 

לטענת יוצר הסרטון, הפגיעה בפייסבוק תהיה חלק מהמחאה נגד הצעות החוק החדשות והשנויות במחלוקת למאבק בפיראטיות, שקודמו בקונגרס האמריקאי והוקפאו לפי שעה. אלא שמנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, דווקא הביע התנגדות לאותן הצעות - בדומה לבכירים בגוגל, ויקיפדיה וחברות ענק נוספות.

 

בחשבון הטוויטר המזוהה ביותר עם אנונימוס נכתב: "אנחנו אומרים שוב: לא נתקוף את פייסבוק! זהו שקר של תקשורת ההמונים". המקרה מדגיש את הבעיה שיוצר אופיו המבוזר והמעורפל של ארגון ההאקרים: כל אחד יכול לדבר בשמו ולאיים על חברות וגופים שונים, מבלי שניתן לדעת בוודאות האם הוא אכן קשור לאנונימוס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x