אינטרנט

האם ארגון ההאקרים אנונימוס מתכנן מתקפה על אתר הכנסת?

לפי ציוץ בחשבון טוויטר המקושר לקבוצת ההאקרים הידועה, היא צפויה לנסות ולהפיל את האתר במסגרת "מבצע אינתיפאדה". לאחרונה תקפו חברי אנונימוס שורה של אתרי ממשל בעולם

הראל עילם 17:0428.06.11

אחד מחשבונות הטוויטר המשמשים את קבוצת ההאקרים הבינלאומית אנונימוס, Anonymous_Operations, הודיע בציוץ שההאקרים מתכננים לתקוף את אתר הכנסת. בהודעה אנונימוס התייחסה לפעילות כאל "מבצע אינתיפאדה", וההודעה נכתבה תחת התגיות "עזה" ו"פלסטין".

 

לא ברור כמה מחברי אנונימוס ישתתפו במתקפה, אם היא אכן תצא לפועל: ככל הידוע לא מדובר בארגון "מסודר", אלא בהאקרים שונים הפועלים תחת אותו שם. מידת ההיררכיה בתוך הקבוצה אינה ברורה.

 

במתקפת DDoS, שההאקרים מאיימים לנקוט נגד אתר הכנסת, קבוצה גדולה של גולשים מנסה להיכנס לאתר מסוים בו זמנית שוב ושוב, במטרה לגרום לכך שהעומס האדיר יביא לקריסת השרתים. הקבוצה השתמשה בטקטיקה הזאת, שנחשבת לפרימיטיבית אך יעילה, נגד גופים רבים, בהם אתרי ממשל, ארגוני זכויות יוצרים וגם חברות כרטיסי אשראי כגון ויזה ומאסטרקארד.

 

פעיל אנונימוס. הכנסת על הכוונת? פעיל אנונימוס. הכנסת על הכוונת? צילום: cc by gaelx

 

קמפיין אנטי-ממשלתי עולמי

 

אנונימוס מפעילה כעת את קמפיין AntiSec - סדרה של מתקפות נגד אתרי ממשל ברחבי העולם. בין השאר תקפו חברי הקבוצה את לשכת הבחירות הספרדית, ארבעה ימים לפני הבחירות המקומיות, וכן תקפו אתרים של מספר בנקים וחברות סלולר במדינה. בתגובה עצרה משטרת ספרד ארבעה מחברי הארגון, מה שהוביל את אנונימוס להפיל את אתר המשטרה.

 

הקבוצה פרסמה היום קובץ הכולל מסמכים של ממשלות אוסטרליה, ברזיל, זימבאווה ואנגולה. לפני מספר ימים חברי אנונימוס גם פרסמו את פרטיהם האישיים של 2,800 מחברי המשטרה החשאית של קולומביה.

 

לפני חודש וחצי האשימה חברת סוני את אנונימוס באחריות לפריצת הענק המתוחכמת לשרתי רשתות המשחקים שלה, PSN ו-SOE, שבה נגנבו פרטיהם של למעלה מ-100 מיליון משתמשים. לפי סוני, גם אם אנשי אנונימוס עצמם לא ביצעו את הפריצות - הם אפשרו אותן בכך שביצעו מתקפה פומבית על אתרי החברה.

 

אנונימוס דחתה את ההאשמות, אך ככל הנראה הידוע חלק מחברי הקבוצה היו שותפים גם בארגון ההאקרים לולזסק, שפרץ לשרתי Sony Pictures. חברי הארגון גם תקפו אתרים השייכים לחברות תשלומים ובנקים, בתגובה לחרם על אתר ההדלפות ויקיליקס, ועשרות אתרים של חברות מוזיקה וסרטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x