$
אינטרנט

Ancestry, אתר הגיניאולוגיה הגדול בעולם, נרכש ב-1.6 מיליארד דולר

לאתר, שבונה אילנות יוחסין, יותר מ-2 מיליון לקוחות משלמים ברחבי ארה"ב וגישה למאגרי DNA ותיקים ארכיוניים רבים, לרבות צבאיים. הרכישה עשויה להשפיע לטובה גם על מקבילו הישראלי, MyHeritage

הראל עילם 14:3622.10.12
קבוצת חברות בראשות קרן ההשקעות האירופית פרימרה הודיעה היום (ב') על כוונתה לרכוש את האתר הגיניאולוגי הגדול בעולם, ancestry, תמורת סכום עתק של 1.6 מיליארד דולר, לפי 32 דולר למניה. מנכ"ל האתר, טים סאליבן, אמר שמדובר ב"תוצאה חיובית לבעלי המניות שלנו".

 

 

 

אנססטרי, בדומה ל-MyHeritage הישראלית, מפעילה אתר שמאפשר למשתמשים לבצע חיפוש גיניאולוגי, להתחקות על שורשיו, לאתר בני משפחה רחוקים ולבנות עץ שורשים. היא מפעילה קשת רחבה של אתרים, הכוללים בין השאר סריקות דיגיטליות של תיקים ארכיוניים מקהילות בארצות הברית (כולל תיקים צבאיים מ-200 השנים האחרונות), קהילות של חקר שורשים, מאגרי DNA ועוד.

 

 

Ancestry.com Ancestry.com

 

לחברה, שהוקמה עוד ב-1983, יש גישה למאגר מידע של 10 מיליארד תיקים ויותר מ-2 מיליון לקוחות משלמים ב-15 מדינות. ב-2009 עבר אנססטרי הנפקה פומבית ובשיאה נסחרה לפי 1.9 מיליארד דולר.

 

רווח פוטנציאלי גם ל-MyHeritage

 

הדיווח על המגעים בין שתי החברות הופיע לראשונה ביוני האחרון, עת שכרה אנססטרי יועץ חיצוני ופתחה במגעים עם מספר קונים פוטנציאלים. פרמירה התחרתה לפי הדיווחים בקבוצות ההשקעות הלמן ופרידמן, KKR, פרובידנס ו-TPG. המגעים התפרקו לאחר שאנססטרי דרשה מחיר של 38 דולר למניה.

 

העסקה גם מקרינה על MyHeritage הישראלית. לפי גודל מאגר המידע וכמות המנויים המשלמים של MyHeritage, יש לה כעת הערכות שווי שוק של בין 50 ל-200 מיליון דולר. החברה הישראלית ביצעה בשנים האחרונות סדרה של רכישות ברחבי העולם על מנת להגדיל את היצע מאגרי המידע שלה, במיוחד במדינות זרות, בין השאר ב*פולין, בריטניה, גרמניה ו*ארצות הברית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x