$
סטארט-אפים והון סיכון

מייהריטג' מתרחבת לארה"ב: מבצעת את הרכישה הגדולה בתולדותיה

חברת הסטארט-אפ, העומדת מאחורי אתר אילנות היוחסין השני בעולם, רוכשת את FamilyLink האמריקאית ותקים סניף ראשון מעבר לים

אסף גלעד 15:3322.11.11

חברת הסטארט-אפ הישראלית MyHeritage, המפעילה את אתר אילנות היוחסין השני בגודלו בעולם, רוכשת את FamilyLink מיוטה שבארה"ב. סכום העסקה לא נמסר, אך היא מוערכת במיליוני דולרים, וב-MyHeritage אומרים כי מדובר ברכישה הגדולה בתולדות החברה.

 

FamilyLink מחזיקה במאגר מידע

המכיל פרטי מרשם אוכלוסין על 3 מיליארד אנשים בכל רחבי העולם: תאריכי לידה, בני זוג ותאריכי פטירה, וכן ארכיון ענק של עיתונים. הרכישה תאפשר לרשת הישראלית להקים סניף ראשון בארה"ב, טריטוריה שעד כה נשלטה בידי אילנות היוחסין דוגמת Ancestry ו-Geni. החלק הארי של עובדי FamilyLink יצטרפו לרוכשת.

 

MyHeritage, המעוניינת להגדיל את הסיכוי למציאת קרובי משפחה ופרטים עליהם באילן היוחסין שלה, ביצעה קודם לכן חמש רכישות של חברות הפועלות בתחומה. בנוסף היא קנתה בחודש ספטמבר את חברת התוכנה BackupMyTree, שהפתרון שלה מקל על גיבוי המידע המשפחתי באתרי אילנות יוחסין.

 

בחודש יוני האחרון רכשה MyHeritage את Bliscy הפולנית, המחזיקה ב- 6.5 פרופילים רשומים. קודם לכן היא קנתה את הרשת הגרמנית OSN ואת הרשת הגרמנית ZOOOF, וכיום היא מנהלת 900 מיליון פרופילים, עם 60 מיליון משתמשים פעילים ו-21 מיליון אילנות יוחסין ב-38 שפות.

 

האתר נחשב כבר כיום לרווחי, והוא מרוויח משירותי פרמיום כגון הדפסת תמונות משפחתיות ומשחקים. MyHeritage גייסה עד כה 24 מיליון דולר מהקרנות אינדקס ואקסל וכן מהאנג'לים יובל רכבי ואביב רייז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x