$
הסטארט-אפים המבטיחים 2012

Vecoy זכתה בתחרות הסטארטאפים של 8200

החברה מפתחת תרופה למגפות ויראליות ומתיימרת לרפא בבת אחת איידס, שפעת והרפס. למקום השני בתחרות הגיעה אפליקציית הסלולר CallApp של היזם עודד וולוביץ

אסף גלעד 22:2903.07.12

בתחרות הסטארטאפים של 8200 שהגיעה הערב (ג') לשלב הגמר גברה חברה המפתחת תרופה למגפות ויראליות ומתיימרת לרפא בבת אחת איידס, שפעת, הרפס ואפילו להגן מפני מתקפה ביולוגית.

 

החברה הזוכה, Vecoy Nanomedicins, גברה על חברת האפליקציות הסלולריות CallApp וחברת הקירות המגנטיים Magnektik והגיעה למקום הראשון. את הפרס, בשווי 5,000 דולר הגישו למנכ"ל והמייסד, ארז לבנה, יו"ר עמותת בוגרי 8200, ניר למפרט, ושותף מנהל בקרן מאגמה, מודי רוזן, שתרם את הסכום.

 

אנשי 8200 (ארכיון) אנשי 8200 (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

Vecoy מפתחת חלקיקים ננומטריים שמתחזים לתאים בריאים ומפתים את הווירוסים לתקוף אותם, ובכך להגן על רקמות אמיתיות מפני מחלות ויראליות שונות כגון איידס, שפעת, הרפס והנשק הביולוגי אבולה.

 

החברה הוקמה לפני כשנתיים על ידי ארז לבנה, בוגר יחידת המודיעין 8200 שסיים תואר שני בביולוגיה , ומצויה כעת בשלב הניסויים בבעלי חיים, ליתר דיוק מקקים, המשמשים כחיות הניסוי במקרה זה. לבנה הכריז כי בשנה הבאה יצא לסבב גיוס גדול. למקום השני בתחרות הגיעה אפליקציית הסלולר CallApp של היזם עודד וולוביץ, שגם השתתפה בתחרות הסטארטאפים האחרונה של טק-קראנץ' Disrupt.

 

קולאפ פיתחה אפליקציה המאפשרת ליוזם שיחה טלפונית להתעדכן בפרטיו האישיים של הנמען, בתמונתו, ובסטטוסים האחרונים שפרסם ברשתות החברתיות. היא מאפשרת גם לנמען לקבל את אותם הפרטים לגבי יוזם השיחה כל עוד התקין את התוכנה על הטלפון שלו.

 

למקום השלישי הגיעה Magnektik, ייצרנית קירות מגנטיים לבנייה ביתית. לאחר צביעה נאותה, ניתן לתלות על הקירות הללו תמונות וכל חפץ שמשקלו עד 40 ק"ג על גבי מגנט תואם, ובכך להחליף את שיטת התלייה המסורתית העושה שימוש במסמרים. המגנט עשוי מהיסוד הכימי ניאודימיום המעניק לו חוזק מיוחד.

 

חבר השופטים כלל את אורנה ברי, נשיאת מרכז המו"פ של EMC בישראל, חיים מר מנכ"ל ויו"ר ח.מר, שותף בקרן מאגמה מודי רוזן, ועו"ד ארנון סמבורסקי מפירמת נשיץ ברנדס. בכנס בוגרי יחידת המודיעין 8200 שנערך הערב בנמל תל אביב הגיעו על פי ההערכה כ-2,000 בוגרים, בהם יו"ר העמותה ניר למפרט ושותף בקרן BRM ערן ברקת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x