$
חדשות טכנולוגיה

גוגל לא נרגעת: חושפת גרסה עתידית של אנדרואיד המותאמת לטאבלטים

אם הסלולרי החדש וחנות הספרים המקוונת לא הספיקו, מנהל הפיתוח של אנדרואיד הציג אבטיפוס של טאבלט מבית מוטורולה, המריץ גרסה עתידית של מערכת ההפעלה. הערב עשויה גוגל להשיק את ChromeOS

אבנר קשתן 14:3307.12.10

גל החשיפות של גוגל נמשך: אחרי שאתמול בערב הכריזה רשמית על המכשיר הסלולרי נקסוס S הכולל את גרסה 2.3 של אנדרואיד, וכן השיקה את חנות הספרים המקוונת שלה, עכשיו מגיע תור הטאבלטים.

 

אנדי רובין, מנהל הפיתוח של אנדרואיד בגוגל, הציג הלילה (ג') אבטיפוס של טאבלט מתוצרת מוטורולה, בכנס D: Dive Into Mobile של ה"וול סטריט ג'ורנל". הבשורה הגדולה: המכשיר מריץ את Honeycomb (חלת דבש), הגירסה העתידית של מערכת ההפעלה אנדרואיד, המותאמת לטאבלטים יותר מאשר קודמותיה. ואם כל זה לא מספיק, גוגל תערוך הערב אירוע שבו היא עשויה להציג מערכת הפעלה שולחנית מתוצרתה, ChromeOS, או חנות אפליקציות לדפדפן כרום.

 

עיקר ההדגמה התמקד בהתאמה של Honeycomb למחשבי הלוח, הכוללת תמיכה ברזולוציות מסך גבוהות יותר, ניצול חכם של שטח המסך ושימוש בכרטיסי מסך מתקדמים. רובין הדגים גירסה עתידית של תוכנת המפות Google Maps, אשר מסוגלת להציג דגמים תלת-ממדיים של רחובות ובניינים הנבנים על המכשיר. הוא ציין כי הגירסה הזו של שירות המפות תהיה זמינה בקרוב גם למכשירי אנדרואיד שכבר יצאו לשוק.

 

 

הטאבלט עצמו הוא אבטיפוס של מכשיר עתידי המיוצר עבור גוגל על ידי מוטורולה, ועליו מתבצע הפיתוח וההתאמה של מערכת ההפעלה לטאבלטים. המכשיר, בגודל של כ-10 אינץ', מכיל מעבד בעל ליבה כפולה וכרטיס מסך עם האצת חומרה.

 

על פי רובין, המכשיר עוד רחוק מהשקה מסחרית, ולא ידוע אם הוא יימכר על ידי גוגל עצמה (כמו מכשירי הנקסוס), ישווק ישירות על ידי מוטורולה, או יופץ באמצעות המפעילות הסלולריות. בבלוג הטכנולוגיה אנגאדג'ט מעריכים כי מדובר בגירסה ראשונית של Stingray, סדרת הטאבלטים של מוטורולה, הצפויים לצאת לשוק בתחילת 2011 ולכלול תמיכה ברשתות דור רביעי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x