$
פטנטים וקניין רוחני

גוגל השיקה את חנות הספרים הדיגיטליים שלה: Google eBookstore

החנות מציעה מבחר ראשוני של 3 מיליון כותרים, שניתן לקרוא על גבי מספר רב של מכשירים תואמים, למעט קינדל. נכון לעכשיו זמינה החנות רק בארה"ב, אך היא צפויה להיפתח לגולשים ברחבי העולם בתחילת השנה הבאה

עומר כביר 18:2406.12.10
גוגל השיקה היום (ב') את חנות הספרים הדיגיטליים שלה – Google eBookstore. החנות מציעה מבחר ראשוני של 3 מיליון כותרים, שניתן לקרוא על מספר רב של מכשירים תואמים: אייפון וסמארטפוני אנדרואיד, אייפד, מחשבים אישיים, וכן קוראי הספרים האלקטרוניים נוק של בארנס&נובל וסוני רידר. קינדל של אמזון, הקורא האלקטרוני הפופולרי בעולם, נעדר מהרשימה.

 

החנות והספרים שבה, המכונים Google eBooks, זמינים נכון לעכשיו בארצות הברית בלבד. עם זאת, לפי כמה דיווחים לא רשמיים, בתחילת 2011 תיפתח החנות גם לגולשים משאר העולם.

 

"היום אנחנו פותחים את הדף הראשון בפרק חדש, במשימתנו לשפר את הגישה לאוצרות התרבות והחינוך שהם הספרים", נאמר בפוסט בבלוג הרשמי של החברה. לדברי גוגל, מדובר בקטלוג הספרים הדיגיטליים הגדולים בעולם, שכולל רבי מכר חדשים לצד קלאסיקות רבות.

 

עמוד הכניסה לאתר. כרגע החנות זמינה רק בארה"ב עמוד הכניסה לאתר. כרגע החנות זמינה רק בארה"ב צילום מסך: books.google.com/ebooks

 

הגולש יכול לקרוא את הספרים בענן

 

בשלב זה לא ניתן להעריך האם מבחר רבי המכר שמציעה החנות זהה להיצע אצל מתחרותיה, כמו אמזון או אפל. עם זאת, בסקירה קצרה נמצאו מרבית רבי המכר הבולטים כיום, בהם האוטוביוגרפיה של ג'ורג' וו. בוש והרומנים החדשים של ג'ון גרישם וג'יימס פטרסון. ספרים בעברית, או ספרים מתורגמים של סופרים עבריים - לא אותרו.

 

בניגוד למתחרותיה בתחום, חנות הספרים של גוגל הינה מבוססת ענן – הקורא לא חייב להוריד את הספר למכשירו, אלא יכול לקרוא את כולו ברשת. אפשר לעשות זאת ממחשב אישי או באמצעות אפליקציה ייעודית ממכשירי אנדרואיד, אייפון ואייפד. עם זאת, ניתן גם להוריד את הספרים שנרכשו בחנות, ולהעבירם לקוראים אלקטרוניים תומכים. בגוגל מדגישים במפורש שמכשירי קינדל אינם נתמכים בשלב זה.

 

"כשהשקנו את 'גוגל ספרים' ב-2004, רצינו להפוך את המידע שמאוכסן בספרים נגיש לכולם ברשת. מאז סרקנו 15 מיליון ספרים מיותר מ-100 מדינות וביותר מ-400 שפות", נכתב בבלוג החברה. "השקת Google eBooks היא צעד ראשוני בדרך למתן גישה למגוון המידע והבידור שיש בספרים. המסע שלנו רק החל".

 

השירות החדש יכול להיות בעל השפעה משמעותית על שוק הספרים הדיגיטליים: זוהי הפעם הראשונה שבה משווקת גדולה מציעה כותרים שניתן להציג על קוראים אלקטרוניים שונים, בנוסף לפלטפורמות אחרות, מה שמסיר חסם בפני מי שנרתעים מלעשות שימוש בחנויות אלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x