$
אינטרנט

ועדת שרים: יותר מידע ממשלתי ייפתח לציבור באינטרנט

משרדי הממשלה השונים יחויבו, בתוך 4 חודשים, להציג נתונים שפרסומם ייתן "ערך מוסף" לאזרחים. ראש הוועדה, מיכאל איתן: "דווקא פרשת ויקיליקס מדגישה את הצורך בכך"

עומר כביר 14:5229.11.10

ועדת שרים בראשות השר מיכאל איתן החליטה היום (ב') לפתוח לשימוש ציבורי מספר מאגרי מידע ממשלתיים. הנתונים שבמאגרי המידע יומרו לקבצים פתוחים, שיאפשרו למפתחים ליצור אפליקציות שיתבססו על המידע שבהם, ולחוקרים להשתמש בהם בעבודתם. לפי ההחלטה, בתוך 120 ימים יהיה על משרדי הממשלה

השונים להציג את רשימת מאגרי המידע, ונתונים שפרסומם ייתן ערך מוסף לציבור. אלו יפורסמו בסופו של דבר באתר data.gov.il.

 

"פתיחת הידע האצור בממשלה לעיבודים נוספים על ידי הציבור היא מהלך שיחזק את הדמוקרטיה הישראלית וייצר הזדמנויות כלכליות שישפיעו על הגידול בתוצר", אמר השר איתן, "דווקא התקלות שמתגלות מדי פעם, כפי שבאו לידי ביטוי בפרשת ויקיליקס, מחזקות את הצורך לקיים מדיניות המשתמשת בטכנולוגיה להפצת מידע מותר ביעילות ובהיקף מרבי, תוך מיקוד האמצעים הטכנולוגיים לשמירה על מידע חסוי, ביטחוני ואישי".

 

פתיחת מאגרי מידע ממשלתיים כבר אומצה בחום על ידי מדינות שונות בעולם. אחת הבולטות שבהם הינה ארצות הברית, שתחת הכוונתו של ברק אובמה העמידה לרשות הציבור מספר עצום של מאגרי מידע ממשלתיים, בכתובת www.data.gov. אלו נוצלו על ידי מפתחים על מנת ליצור יישומים המאפשרים לציבור להשתמש במידע הזה בחיי היומיום שלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x