$
אינטרנט

האקרים תקפו את ויקיליקס, המסמכים החסויים פורסמו בעיתונות

על רקע חשיפת המסמכים המסווגים של ממשלת ארה״ב, הופל אתר ההדלפות באמצעות מתקפת DDoS. אתרים שונים פרסמו את המסמכים מבעוד מועד

שי ענבל 09:5629.11.10

האתר ויקיליקס דיווח אמש (א') בחשבון הטוויטר שלו כי הוא נמצא תחת "מתקפה מאסיבית" מסוג Denial of Service, על רקע פרסום הגל הראשון של המסמכים המסווגים. במתקפה מסוג זה מפעילים האקרים מחשבים רבים, שנכנסים לאתר בהמוניהם במטרה להפילו. משתמשי מחשבים אלה אינם מודעים לכך שהשתלטות נעשית באמצעות מחשביהם, בעזרת שימוש בסוס טרויאני המותקן במחשב ומבצע את הכניסה לאתר. לא ידוע מי אחראי למתקפה.

 

בעקבות השיבושים, כלי התקשורת שאליהם הגיעו המסמכים מבעוד מועד החליטו לפרסם באתרי האינטרנט שלהם את הכתבות המסקרות אותם - בעקבות ההנחה כי ויקיליקס עצמו לא יזכה לפרסם את המסמכים. בין כלי התקשורת שהחליטו להעלות לאתר האינטרנט את הכתבות אודות המסמכים שנחשפו ניתן למנות את ה"ניו יורק טיימס"  ו"הגארדיאן".

 

האתר עצמו חזר לפעילות חלקית בהמשך ואף העלה את המסמכים, אך הוא אינו מקשר אליהם בעמוד הבית שלו, וסובל מבעיות שונות בשירות החיפוש ובגישה
להדלפה הקודמת, המתייחסת למלחמת עיראק.

 

ויקיליקס הוקם בשנת 2007 על ידי ג'וליאן אסאנג'. פרסומיו זכו לתהודה עולמית גדולה ביותר בשנה האחרונה, כשאנשיו חשפו מאות אלפי מסמכים מסווגים של צבא ארה"ב, הנוגעים למלחמות באפגניסטן ובעיראק.

 

המסמכים תיעדו בין השאר כיצד האמריקאים טייחו התעללויות אכזריות של כוחות הביטחון העיראקיים בעצירים מקומיים, וכן את הבלבול ששרר בקרב כוחות הקואליציה של עיראק: הרוגים מ"אש ידידותית", בלוני ריגול שהתעופפו לאיראן ועוד.

 

מאז הקים את האתר נודד אסאנג' בין מדינות שונות, ובשבדיה אף הוצא נגדו צו מעצר בגין אונס לכאורה - שבהמשך בוטל. לאחרונה חודשה החקירה נגדו, ויש בקרב תומכיו מי שטוענים כי ההליכים הפליליים נגדו נועדו להצר את צעדיו, על רקע המבוכה שהוא מסב לוושינגטון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x