סגור

הדבר הגדול הבא
מביטוח הנסיעות של עמרי כספי ועד לבורסת הלוואות: הסטארט־אפים המבטיחים בתחום הפינטק

כדי לבחור את הסטארט־אפים המבטיחים בתחום הפינטק פנינו לשורת משקיעים בולטים בשוק הישראלי וביקשנו מהם לסמן את חמש החברות הצעירות והחדשניות ביותר, בעלות הפוטנציאל העסקי והעומק הניהולי הגדולים ביותר. לאחר שקלול הנתונים, כלכליסט גיבש את רשימת חמש החברות המבטיחות

Faye
מייסדים: אלעד שפר ודניאל גרין
גיוסים: 8 מיליון דולר מ־F2, ויולה, Global Founders Capital ואחרים
סטארט־אפ ביטוח הנסיעות Faye גייס השנה שמונה מיליון דולר בסבבי סיד בהובלת ויולה ונצ'ורס ו־F2 Venture Capital, ובהשתתפות Portage Ventures,Global Founders Capital ושחקן ה־NBA לשעבר עמרי כספי.
הפלטפורמה של החברה מטפלת בתביעות ביטוח של מטיילים בתחומים כמו בריאות, כבודה ואפילו חיות המחמד בסיוע אפליקציה ששולחת התראות יזומות בזמן אמת, מספקת גישה לאנשי שירות ומאפשרת להגיש תביעות ולקבל החזרים מהירים בצורה דיגטלית, בהם ניתן להשתמש להוצאות הלא מתוכננות שנגרמו בעקבות מקרה ביטוח.


Trullion
מייסדים: אייזיק הלר ואמיר בולדו
גיוסים: 18.5 מיליון דולר מ־Aleph, Third Point ventures, Greycroft ואחרים
Trullion, שפיתחה פלטפורמה חשבונאית מבוססת AI לניהול ואוטומציה של תהליכי עבודה פיננסיים, גייסה בתחילת השנה 15 מיליון דולר בסבב A בהובלת Aleph ו־Third Point ventures, ובהשתתפות גרייקרופט האמריקאית. טרוליון מנסה לשבש את תעשיית החשבונאות שמגלגלת כ־400 מיליארד דולר בשנה, אך עדיין נחשבת לתחום שמרני, שכמעט ולא משתמש בטכנולוגיה.
הפתרון של טרוליון מאפשר הזנה מהירה של מסמכי PDF ואקסל למערכות הפיננסיות והפקת תובנות מהנתונים בכדי למנוע טעויות ולהגביר את השקיפות. התוכנה סורקת חוזים של חברות, יודעת לחלץ ולתרגם את הנתונים החשבונאים הרלוונטיים ולמעשה מפרשת אותם עבור הלקוחות.


Sedric
מייסדים: ניר לזניק ואייל פלג
גיוסים: 3.5 מיליון דולר מ־Homeward Ventures, StageOne ואנג'לים
Sedric מפתחת פלטפורמת ציות לחברות פינטק, שמקלה עליהן לזהות ולעמוד בדרישות רגולטוריות בכל העולם. בסיוע ניטור, זיהוי וניתוח בזמן אמת מבוסס בינה מלאכותית של כל האינטראקציות עם הלקוחות, המערכת של החברה מאפשרת להגן על לקוחות, למזער סיכונים ולהאיץ את הצמיחה העסקית. Sedric מאפשרת לצוותי הציות בחברות ליישם במהירות חוקים ותקנות חדשים בפעילות העסקית שלהן ומאפשרת לצוותים להתמקד באירועים בעלי הערך הכספי הגבוה ביותר. החברה הוקמה ב־2020 על ידי ניר לזניק ואייל פלג ופעילה בשלוש יבשות.


Lama AI
מייסדים: עמרי יעקובוביץ ורן מגן
גיוסים: 9 מיליון דולר מ־Hetz, Viola, Foundation Capital ואנג'לים
Lama AI, שנוסדה השנה, מפתחחת בורסת הלוואות מבוססת API לעסקים קטנים ובינוניים, שמספקת לארגונים פיננסיים, חברות SaaS ושותפים אחרים את היכולת ליצור, לשרת ולפרוס הון באמעות המערכת של החברה. לאמה ממנפת את המידע הבדוק שאספה כדי להתאים בין לווים ומלווים ברשת שלה.


Nilus
מייסדים: דניאל קליש ודניאל שאול
גיוסים: 8.6 מיליון דולר מ: Bessemer Venture Partners, בהשתתפות Better Tomorrow Ventures, Symbol and leading fintech executives across Israel, US and ROW
Nilus בונה פלטפורמה לניהול אופרצית התשלומים והפעילות הפיננסית של חברות טכנולוגיות.
בעזרת שימוש באלגוריתמים חכמים, והתממשקות לפלטפורמות אחרות כמו פייפאל וסטרייפ וכן מערכות חשבונאיות ובנקים, החברה עוזרת לצוותי פיננס לעבור מתהליכים ידניים לאוטומציה מלאה בצורה קלה, תוך שיפור ביצועים והורדת הסיכון הכרוך בפעילות התשלומים.


שורת משקיעים בולטים בשוק הישראלי התבקשו לסמן את חמש החברות הצעירות והחדשניות ביותר, בעלות הפוטנציאל העסקי והעומק הניהולי.

החברות שהשתתפו בדירוג:
Hetz Ventures
Entrée Capital
Bessemer Venture Partners
Pitango Venture Capital
Viola Ventures
Meron Capital
OurCrowd
Stage one
Team 8
Collider VC
JVP
Samsung Next
NFX
Ibex Investors
Aleph
KPMG