סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
המפתחת של "קול אוף דיוטי" מגיבה לראשונה על הטענות להטרדה מינית

הסטודיו טרייארץ', מבית אקטיוויז'ן בליזארד, הגיב לראשונה על התחקיר בו נחשפו טענות בדבר הטרדה נגד אחד מראשי האולפן. בחודש יולי, תביעת ענק הוגשה נגד אקטיוויז'ן בליזארד בגין טענות להטרדה מינית מתמשכת ואפליה. חלק מעובדי החברה מעוניינים להתאגד ושובתים כעת במחאה על פיטורי עמיתיהם

טרייארץ' (Treyarch), אחד האולפנים המפתחים את סדרת "קול אוף דיוטי", פרסמה הודעה פומבית ראשונה בתגובה על תחקיר ה"וול סטריט ג'ורנל", שפורסם לפני יותר מחודש. בדיווח הועלו טענות בגין הטרדה מינית נגד אחד ממנהלי האולפן, דן באנטינג (Dan Bunting). טרייארץ' היא אחת מחברות הבת בתאגיד אקטיוויז'ן בליזארד (Activision Blizzard).
בציוץ בטוויטר, מסרה החברה כי "בתרבות הארגונית שלה אין מקום לסקסיזם, הטרדה, גזענות, אפליה או בריונות. בעוד אנו ממשיכים הלאה, העדיפות הראשונה שלנו היא יצירת סביבת עבודה בטוחה ומגוונת כדי שכולם ישגשגו בה. זהו רגע בעל משמעות והוא מתחיל בכך שנשתפר".
בתחקיר האמור, נאספו עדויות על כך שמנכ"ל אקטיוויז'ן בליזארד, בובי קוטיק (Bobby Kotick), היה מודע לטענות בדבר הטרדה מינית שעלו בחברה לאורך השנים וכי קוטיק עצמו התעמר בעובדותיו ובעובדיו. בכתבה עלה גם שמו של באנטינג, שהואשם בהטרדה ב-2017. חקירה פנימית קבעה כי יש לפטר את באנטינג, אלא שקוטיק התערב לטובת הבכיר והורה לצדדים לעבור גישור. בעקבות הדיווח, עזב באנטינג את טרייארץ'.
1 צפייה בגלריה
בובי קוטיק מנכ"ל אקטיוויז'ן בליזארד
בובי קוטיק מנכ"ל אקטיוויז'ן בליזארד
בובי קוטיק מנכ"ל אקטיוויז'ן בליזארד
(צילום: בלומברג)
אקטיוויז'ן בליזארד היא אחת מחברות הגיימינג הגדולות בעולם, שפיתחה כמה ממשחקי המחשב הפופולריים ביותר בכל הזמנים, בראשם משחק התפקידים רב-המשתתפים "וורלד אוף וורקאפט" (World of Warcraft), משחק היריות "אוברווץ'" (Overwatch) - וכן סדרת משחקי "דיבאלו" (Diablo). החברה נסחרת כיום בניו יורק לפי שווי של 50 מיליארד דולר. החברה הכניסה בשנה שעברה 8.1 מיליארד דולר. הכתבה של ה"ג'ורנל" שפכה אור על מקרים חדשים שלא תוארו בתביעת הענק שהגישה מדינת קליפורניה נגד אקטיוויז'ן בליזארד בחודש יולי. בכתב התביעה נטען כי במשרדי התאגיד רווחת אווירה של "הטרדה מינית תמידית ואפליה מגדרית".
התביעה נגד אקטיוויז'ן בליזארד גם עודדה חלק מעובדי ענקית הגיימינג להתאגד כדי לשפר את תנאי העסקתם. למשל, אחד מסעיפי חוזה ההעסקה הסטנדרטי בחברה מחייב עובדים לפתור כל תלונה על הטרדה או אפליה בהליך גישור פנימי בחברה עצמה. לפני כשבועיים, עובדים באולפני רייבן (Raven), המפתחים אחד ממשחקי "קול אוף דיוטי", החלו בשביתה במחאה על סיום הסכם ההעסקה של עובדי קבלן שעבדו על ה-QA (בקרת איכות) של המשחק.
שדולת עובדי אקטיוויז'ן בליזארד (A Better ABK) צייצה אתמול כי "העובדים שובתים מזה 17 יום ללא תגובה על דרישותינו: להשיב את עובדי ה-QA שפוטרו". משך השביתה של עובדי האולפן הינו חסר תקדים בתעשיית הגיימינג, בה מרבית העובדים אינם מאוגדים.