סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

עובדים באפל למנכ"ל: לחקור מחדש תלונות על גזענות, אפליה והטרדות בחברה

אותם עובדים טוענים כי "אפל מתגאה במחויבות לגיוון ושוויון, אולם זה רחוק מלהיות נכון". לאחרונה הוגשו נגד החברה שתי תלונות מצד עובדים לוועדה ליחסי עבודה על סקסיזם, בריונות והטרדות

עובדים באפל קוראים למנכ"ל טים קוק ולבכירים אחרים לחקור מחדש תלונות שהוגשו על גזענות, אפליה, ניצול והטרדות בחברה, כך לפי דיווח באתר ביזנס אינסיידר.


מכתב פתוח בנושא פורסם שלשום (ו') באתר הפנימי, AppleToo, שהוקם על מנת לשמש כמקום בטוח לחשיפת תקריות של אפליה ויחס לא הוגן באפל. "אפל מתגאה במחויבות לגיוון, שוויון וליצירת סביבה שבה כל אחד יכול לבצע את העבודה הטובה ביותר שלו, אולם בפועל זה רחוק מלהיות נכון", נכתב במכתב. "הניסיון שלנו עם הצוות שאחראי לטיפול בהטרדות ואפלייה הותיר רבים מאיתנו פגיעים אף יותר".
לפיכך, הם קוראים לביצוע הערכה מחדש מטעם צד חיצוני לתהליך הדיווח בחברה ולבחינת ההתנהלות העסקית. "אנחנו רוצים ביצוע חקירה מחודשת מעמיקה של כל התלונות וההחלטות הנוגעות לגזענות, אפלייה, ניצול, הטרדות ודיכוי", כתבו.

2 צפייה בגלריה
טים קוק מנכ"ל אפל יוני 2021
טים קוק מנכ"ל אפל יוני 2021
טים קוק מנכ"ל אפל, השנה
(צילום: גטי)
עוד דורשים העובדים החתומים על המכתב, להגביר את השקיפות והשמירה על הפרטיות בעת דיווחים על תקריות של התנהלות לא הולמת.
כמו כן, הם העבירו ביקורת על המדיניות של אפל המעודדת סנכרון בין חשבונות ה- iCloud במכשירים האישיים ובמכשירים הקשורים לעבודה, ובכך מקשה על העברת תלונות ופוגעת בפרטיות.
2 צפייה בגלריה
לוגו משרד אפל Apple באזל שוויץ
לוגו משרד אפל Apple באזל שוויץ
משרד של אפל
(צילום: רויטרס)
שוויון בשכר?
העובדים התייחסו גם לנושאי שוויון וקראו לשקיפות גדולה יותר בתחומי השכר והשמת דגש רב יותר על הכללה וגיוון במשובים על ביצועי העובדים "בלי דעות קדומות הקשורותל מגדר, לגזע, למוגבלויות או לנטייה מינית". בחברה טענו בעבר כי הם משלמים לכל העובדים בצורה שווה ללא קשר למין או למוצא אתני, אך חסמו ניסיונות של העובדים לחשיפת השכר. מאפל לא נמסרה תגובה למכתב.
לאחרונה הוגשו נגד החברה שתי תלונות מצד עובדים לוועדה ליחסי עבודה (NRLB). באחת התלונות שהוגשה באוגוסט טענה אשלי גוביק, מהנדסת תוכנה בכירה, כי הוצאה לחופשה לאחר שהתלוננה על סקסיזם, בריונות והטרדות מצד עובדים אחרים. לדבריה, המנהלים הבכירים נתנו לעובדים ניקוד לפי רמת ההתעללות בה. לפי התלונה השנייה שהוגשה בשבוע שעבר, המהנדסת שר סקרלט סבלה מ"התנהלות לא חוקית" ומ"כללים לא חוקיים" בחברה.