סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

ועד עובדי פלאפון ובזק בינלאומי פתח בשביתה: מוקדי השירות והתמיכה נסגרו

זאת במחאה על חוסר נכונות של הנהלת החברות לקיים מו"מ עם כלל עובדי קבוצת אלפא (כולל yes) על רקע המיזוג בין החברות. קבוצת אלפא בתגובה: "מכבדים את זכות העובדים לשבות, תוך שמירה על אחריות ומקצועיות כלפי לקוחות החברה"

ועד עובדי חברת אלפא הכולל את החברות פלאפון ובזק בינלאומי הכריז על שביתה כללית החל מהיום ב-14:00. ההודעה על השבתת הפעילות התקבלה דקות ספורות לפני השעה האמורה. השביתה צפויה לכלול את כלל עובדי החברות, כולל טכנאים, כאשר מוקדי השירות של החברה לא יפעלו. כמו כן ישביתו העובדים את עבודות ומשמרות הלילה ויבטלו את העבודות היזומות. ועד העובדים הודיע כי ימשיך לתמוך בשירותי הביטחון וההצלה כשייתן להם שירות במתכונת שבת.
הוועד, מגובה בהסתדרות, הודיע כי לא יינתן שירות ללקוחות בזק בינלאומי ו-yes בנקודות השירות וכן תיעצר העברת תשלומים לספקים ולא ייקלטו תשלומים. כן צפויים העובדים לשבש את השירות ללקוחות ה-VIP של החברה ולקוחות מכרז חשכ"ל, ויעצרו את העבודות לשדרוג הרשת.
1 צפייה בגלריה
רן גוראון מנכ"ל פלאפון  yes בזק בינלאומי כנס תחזיות
רן גוראון מנכ"ל פלאפון  yes בזק בינלאומי כנס תחזיות
רן גוראון מנכ"ל פלאפון yes בזק בינלאומי
(צילום: אוראל כהן)
השביתה מגיעה כחלק מסכסוך העבודה עליו הכריזה ההסתדרות בחברות, בטענה כי ההנהלה המשותפת של החברות (כולל גם חברת yes) מסרבת לנהל מו"מ משותף עם כלל עובדי הקבוצה על רקע המהלכים למיזוג הפעילות בין החברות, שבחלקו צפוי להביא להתייעלות ולירידה במספר הכולל של העובדים.
בהסתדרות ציינו כי יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד פנה ליו"ר קבוצת בזק גיל שרון ולמנכ"ל אלפא רן גוראון בקריאה לפתרון המשבר. בר-דוד הודיע להם כי "ככל שעד יום שלישי לא יחול שינוי ביחסכם לעובדים ולא יימצא פתרון למשבר החמור, בכוונתנו להנחות את העובדים להחריף את הצעדים הננקטים במסגרת סכסוך עבודה שהוכרז כדין. אין בכוונתי לעמוד מנגד כשהתנהלותכם מובילה לסכנה מיידית למטה לחמם של העובדים הללו". לפי ההסתדרות מאז פרסום המכתב לא התקבל מענה מהנהלת החברה.
השביתה מתווספת לצעדים קודמים שנקט ועד עובדי אלפא בהם הפסקת העבודות לפיתוח דור 5 בפלאפון ועצירת פיתוח ממשק הסיבים האופטיים בבזק בינלאומי, זאת לצד הפגנות מול בתיהם של יו"ר בזק שרון ומנכ"ל אלפא, גוראון.
מקבוצת החברות אלפא נמסר בתגובה: "בשל עיצומי עובדים ייתכנו זמני המתנה ארוכים מהרגיל במענה שירות הלקוחות, ויינתן מענה בנושא תפעול תקלות טכניות. אנו מכבדים את זכות העובדים לשבות, תוך שמירה על אחריות ומקצועיות כלפי לקוחות החברה".