$
בארץ

עובדי בזק בינלאומי פתחו בעיצומים בשל בחינת המיזוג עם yes

אתמול הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברה; בוועד הודיעו שלאחר החג יחלו העובדים גם בהפגנות קבועות מול היו"ר גיל שרון; בין היתר, יפסיקו העובדים כל שיתוף פעולה עם yes ופלאפון, כמו השקת מוצרים חדשים; לקוחות החברה לא יפגעו בשלב זה

אביאור אבו 19:3325.03.21

ועד עובדי בזק בינלאומי הודיע הערב (ה') על פתיחה בעיצומים, על רקע החלטת דירקטוריון בזק לבחון מיזוג של החברה לתוך yes, תוך הפרדה של הפעילות העסקית של בזק בינלאומי.

בהודעה נמסר כי לאחר החג יחלו העובדים גם בהפגנות קבועות מול יו"ר הדירקטוריון, גיל שרון. בשלב זה, לקוחות החברה לא יפגעו. העיצומים מגיעים לאחר ההכרזה של ההסתדרות אתמול על סכסוך עבודה בבזק בינלאומי.

 

"היום יצאה הודעה לבורסה בה הודיעה הנהלת החברה כי בכוונתה לסגור את בזק בינלאומי ולפזר את העובדים לשלוש חברות שונות" נכתב בהודעה לעובדים מטעם יו"ר הוועד, לימור ליברמן לביא.  

יו"ר ועד העובדים, לימור ליברמן לביא יו"ר ועד העובדים, לימור ליברמן לביא צילום: אורלי שניידר

 

 

"צר לנו שהנהלת החברה בחרה בערב חג לצאת בהודעה דרמטית זו ולא המתינה עד לאחר תחילת המו"מ בנושא. מדובר בצעד נמוך של ההנהלה שנועד לייצר מצג שווא כאילו זו עובדה מוגמרת. עובדי בזק בינלאומי הם לא מטבע עובר לסוחר ולא ניתן להורות להם או להעביר אותם מחברה אחת לשנייה ללא הסכמה. אנו מדגישים כי אין שום אישור רגולטורי למיזוג עם יס ואנחנו מתכוונים לפעול גם בזירה הזו. העובדים הם החברה ולא נאפשר לפרק את החברה לחתיכות!".

 

עוד נמסר בהודעה: "מכיוון שיש לנו סכסוך עבודה פתוח על חדר האוכל, והחל מאתמול יש לנו סכסוך עבודה חדש גם על סגירת החברה, לכן החל מרגע זה חלים העיצומים הבאים: כל פעולה שקשורה לקידום פרויקט אלפא (סינרגיה בין החברות הבנות) תיעצר לאלתר; הפסקת העברת לידים בכלל המוקדים הפרטיים גם לפלאפון וגם ליס; הפסקת העברת לידים בחטיבה העסקית גם לפלאפון וגם ליס; הפסקת מכירת סימים ע"י טכנאי בזק בינלאומי בפרטי; עצירת השקת מוצרים חדשים בשיווק הקשורים לפלאפון או ליס; עצירת פרויקט CRM אלפא וכל עבודה שקשורה בפרויקט; עצירת פרויקט הקמת רשת תקשורת אלפא; עצירת מכירה או שדרוג של חבילת טריפל בכל המוקדים".

 

"מדובר על צעדים ראשוניים בלבד ואנחנו נעדכן בהמשך מה יהיו הצעדים הנוספים. בזק בינלאומי, בניכוי הפחתת האירוע החשבונאי, שזה אירוע שלא קשור לתוצאות החברה השנה, היא חברה עם רווח נקי של 32 מיליון שקל. היו סמוכים ובטוחים כי אנחנו, יחד עם ההסתדרות, נפעל בכל הכוח ובכל האמצעים העומדים לרשותנו, כפי שגם הוכחנו בעבר, לשמור עליכם".

 

ההחלטה של הדירקטוריון הגיעה בעקבות היחלשותן של שתי החברות בשנים האחרונות, ועל רקע בחינת משרד התקשורת לביטול הפיצול הנהוג בישראל בין תשתית לספק אינטרנט, כך שבזק תוכל למכור חבילה אחודה ללא תלות בספקיות.

 

המשמעות היא היחלשות של בזק בינלאומי, המשמשת כספקית אינטרנט ושיחות בינלאומיות. החברה סיימה את 2020 בהפסד תפעולי של 241 מיליון שקל והפסד נקי של 275 מיליון שקל. מ-2019 מחקה בזק כ-503 מיליון שקל מערך החברה הבת, בין היתר לאור אי סדרים שהתגלו ביתרות הנכסים של החברה וממחיקה של מנויים כפולים. שווי הפעילות של בזק בינלאומי עמד בסוף 2020 על מינוס 145 מיליון שקל, לעומת 1.061 מיליארד שקל בסוף 2018.

x