סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אלון מאסק שוב מטריל: מבקש מעוקביו להצביע אם למכור 10% מאחזקותיו בטסלה

האיש העשיר בעולם פנה לעוקביו בטוויטר, וביקש מהם להשיב על סקר יוצא דופן: האם למכור 10% מהמניות שלו בטסלה? מאסק התחייב לפעול על פי תוצאות הסקר. אם הוא אכן ימכור את המניות הוא צפוי לשלם מס בגובה של 12 מיליארד דולר

מייסד טסלה אלון מאסק ידוע בשליפות המהירות שלו מהמותן, שמצליחות לעתים להוציא משלוותם את המשקיעים בשוק ההון, אך נראה כי הפעם אפילו הוא הצליח להתעלות על עצמו. בפנייה בהחלט יוצאת דופן, פנה מאסק ל-62 מיליון עוקביו בטוויטר, וביקש מהם להשיב על סקר. על הפרק: אחזקות הענק שלו בטסלה.
בציוץ שהעלה מבקש מאסק מעוקביו להשיב אם עליו למכור 10% ממניות טסלה המצויות ברשותו - או לשמור עליהן. "הרבה מאוד נאמר בזמן האחרון על כך שרווחים לא ממומשים מהווים אמצעי להתחמקות מתשלום מס, אז אני מציע למכור 10% ממניות טסלה שלי", כתב מאסק בציוץ יוצא הדופן וביקש מעוקביו להשיב לו אם למכור את המניות או להימנע מכך.
במסגרת הציוץ התחייב מאסק לציית לתוצאות הסקר והדגיש כי הוא לא מקבל מהחברה משכורת או בונוס כלשהו: "יש לי רק את המניות, לכן הדרך היחידה שלי לשלם מסים באופן אישי היא למכור את המניות".
מאסק מחזיק מניות טסלה בשווי של 210 מיליארד דולר, כך שמכירת 10% מהן כפי שהוא מציע בטוויטר שווה כ-21 מיליארד דולר. מניית טסלה נסחרת בוול סטריט לפי שווי של 1.23 טריליון דולר לאחר שעלתה ב-75% מתחילת השנה. אם אכן ימכור מאסק את המניות, הוא צפוי לשלם מס בגובה של 12 מיליארד דולר.
הציוץ של מאסק מגיע לאחר הצעה שעלתה בקונגרס האמריקאי להטיל מס על נכסי מיליארדרים כדי לעזור לממן את סדר היום החברתי והאקלימי של הנשיא ג'ו ביידן.