סגור

מאסק: מוכן לתרום 6 מיליארד דולר למען הרעבים - אם האו"ם יתנהל בשקיפות

ראש תוכנית המזון באו"ם קרא לעשירי תבל, בהם מאסק ומייסד אמזון ג'ף בזוס, לסייע בפתרון בעיית הרעב בעולם; מייסד טסלה אמר כי הוא מוכן למכור מניות של החברה ולתרום את הכסף - אבל הציב תנאים

אלון מאסק הוא האדם העשיר בעולם - עם הון המוערך ב-300 מיליארד דולר. כעת, נראה שהוא שוקל להצטרף למיליארדרים אחרים, בהם וורן באפט וביל גייטס, שתרמו חלק מהונם למטרות פילנתרופיות.

בשבוע שעבר אמר דיוויד ביסלי, ראש תוכנית המזון של האו"ם (WFP), כי הגיע הזמן שעשירי העולם יתחילו לפעול "כדי להציל 42 מיליון בני אדם שעומדים למות מרעב". הוא ציין כי תרומה של 6 מיליארד דולר עשויה לסייע בפתרון הבעיה, וציין בהקשר זה את מאסק ואת מייסד אמזון ג'ף בזוס - שני האנשים העשירים בעולם.
מייסד ומנכ"ל טסלה והבעלים של SpaceX, שהונו זינק ב-140 מיליארד דולר בשנה האחרונה, הגיב לדברים, וצייץ כי אם האו"ם יפרט בדיוק כיצד התרומה תפתור את בעיית הרעב - הוא מוכן "למכור מיד" מניות של טסלה. מאסק ציין כי התוכנית של האו"ם חייבת להתנהל בשקיפות, כך שהציבור יידע בדיוק לאן הולך הכסף.

1 צפייה בגלריה
אילון מאסק אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה
אילון מאסק אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה
אלון מאסק
(צילום: גטי )

היום כתב ביסלי בתגובה לציוץ של מאסק כי הוא יכול "לעלות על הטיסה הבאה כדי לפגוש אותו". הבכיר באו"ם ציין כי הסכום של 6 מיליארד דולר לא יפתור את בעיית הרעב, ואולם "ימנע אי יציבות פוליטית, הגירה המונית, ויציל 42 מיליון בני אדם הנמצאים שכמעט גוועים ברעב". מאסק, שציין כי הסכום האמור מהווה 2% מהונו, ביקש ממנו בתגובה לפרסם את הוצאות הארגון: "אור השמש הוא דבר נפלא".


בציוץ נפרד, מאסק שיתף קישור לידיעה שלפיה פקחי שלום של האו"ם ניצלו מינית ילד ברפובליקה המרכז-אפריקאית ב-2014; "מה קרה כאן?", צייץ המיליארדר.

ב-CNBC מציינים כי אם מאסק ימכור מניות של טסלה ב-6 מיליארד דולר, זו תהיה התרומה הגדולה ביותר לצדקה שהוא ביצע בפומבי.