סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
המשחק שהיה אמור להיות הימור בטוח והפך לכישלון מורכב

ניאנטיק ניסתה לשחזר את ההצלחה של "פוקימון גו" עם משחק מציאות רבודה המבוסס על משחק הקופסא "המתיישבים של קטאן". אלא שמפתחי המשחק הודו בקושי להפוך את הגרסה המקור למשחק מובייל: "המשחק הפך למסובך מדי ולמנותק מהמשחק המקורי"

ניאנטיק (Niantic), המפתחת של להיט המובייל "פוקימון גו", הודיעה ביום שישי שתפסיק לעבוד על משחק המציאות הרבודה "קטאן: מגלי עולם" (Catan: World Explorers). המשחק, שמבוסס על משחק הקופסא הגרמני הפופולרי "המתיישבים של קטאן", שהפך לתופעה עולמית מאז שיצא לראשונה ב-1995, היה אמור להיות הלהיט הבא של יוצרת ״פוקימון גו״ אבל הפך לכישלון מאכזב.
החברה הודיעה על משחק המציאות הרבודה בסתיו 2019, ומאז 2020 הוא זמין ב"גישה מוקדמת" (early access) - כלומר גרסה ראשונית בה ניתן להתנסות כאשר המשחק עדיין נמצא בתהליך פיתוח - אך מעולם לא הושק רשמית. ניאנטיק לא סיפרה מה הוביל אותה לגנוז את המשחק לחלוטין, אולם נראה שקנה המידה של המשחק פשוט היה גדול ומורכב מדי.
"הניסיון להפוך משחק קופסא מעוצב להפליא לכדי משחק רב משתתפים גלובלי, מקוון ומבוסס מיקום היה אתגר קשה", כתבו המפתחים בבלוג של החברה. "אנחנו גאים במשחק שיצרנו, אך המשחק הפך למסובך מדי ולמנותק מדי מהמשחק המקורי. העבודה והידע שצברנו בזכות המשחק הזה לא ירדו לטמיון ואנחנו כבר כיום עובדים על משחקים עתידיים חדשים".
1 צפייה בגלריה
משחק המובייל "קטאן: מגלי עולם"
משחק המובייל "קטאן: מגלי עולם"
משחק המובייל "קטאן: מגלי עולם"
(ניאנטיק)
לניאנטיק יש כיום משחק AR נוסף המבוסס על העולם של הארי פוטר, אולם הפופולריות שלו לא מתקרבת לזו של "פוקימון גו", שחצה לאחרונה רף הכנסות של חמישה מיליארד דולר מאז השקתו ב-2016. מאחר שהיא מפתחת מגוון משחקי מציאות רבודה חדשים, ניאנטיק הבינה כי מוטב שרוב הכנסותיה לא יתבססו על משחק אחד בלבד. אך כעת מתברר לה כי שחזור ההצלחה של "פוקימון גו" אינו משימה קלה כפי שהאמינה פעם.