סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
"פוקימון גו" מבטל את השינויים שנעשו לאחר הסרת מגבלות הקורונה

יצרנית המשחק, ניאנטיק, צמצמה את טווח הפעילות של המשחק מ-80 מטר ל-40, כדי לעודד שחקנים לצאת החוצה לאחר שהוסרו מגבלות הקורונה. בעקבות לחץ מקהילת המשתמשים, היא ביטלה זאת. המשחק הכניס יותר מ-5 מיליארד דולר מאז שהושק ב-2016

ניאנטיק (Niantic), המפתחת של משחק המובייל "פוקימון גו", הודיעה היום (ה') כי מרחק האינטראקציה במשחק ישוב להיות 80 מטר - זה המרחק ממנו ניתן ליצור קשר עם פוקימונים ונקודות משחק הממוקמות בעולם הווירטואלי. השינוי נעשה בעקבות מחאה מצד המשתמשים על כך שהחברה מעודדת שחקנים לצאת להסתובב בעיצומה של מגיפה.
בתחילת חודש אוגוסט, צמצמה ניאנטיק את טווח האינטראקציה של המשחק בשתי מדינות: ניו זילנד - שהתגוננה היטב מפני הקורונה - וארצות הברית, בה נדמה היה כי המגפה דועכת. הטווח הוקטן מ-80 מטר ל-40 מטר (שהיה טווח הפעילות המקורי, לפני שפרצה מגיפת הקורונה). המהלך עורר את זעמם של השחקנים, שמיהרו לציין כי המגפה טרם חלפה וכי הקטנת הטווח מעודדת התנהגות פזיזה בקרב משתמשים. ההשטאג #BoycottNiantic ("החרימו את ניאנטיק") תפס תאוצה בימים שלאחר העדכון.
התגובה החריפה גרמה למפתחת של "פוקימון גו" להכריז על הקמת "כוח משימה" (Task Force) כדי לענות על הטענות שהעלתה קהילת המשחק: "נשתף את ממצאי כוח המשימה הזה בבוא השינוי הבא בעונת המשחק (ב-1 בספטמבר). כחלק מהתהליך הזה, נפנה למנהיגי קהילת השחקנים בימים הבאים כדי שישתתפו איתנו בדיאלוג הזה". החברה צייצה היום בטוויטר כי עוד לפני שיפורסמו מסקנות "ועדת החקירה" הזו, ניאנטיק תרחיב מיידית את טווח המשחק ל-80 מטר.
"פוקימון גו" הוא משחק מציאות רבודה (Augmented Reality) למכשירים ניידים, המציג שכבה וירטואלית על גבי העולם האמיתי דרך מצלמת הטלפון. השחקנים צריכים לסייר במרחב האמיתי בחיפוש אחר פוקימונים חדשים ונדירים וצריכים ללכוד אותם כאשר הם צצים בעדשת המצלמה.
מרבית האנשים ודאי יופתעו לגלות כי המשחק, שהושק אי אז ביוני 2016, נותר פופולרי למדי - ורווחי מאוד. לאורך חמש שנות קיומו, הכניס המשחק חמישה מיליארד דולר. דווקא בשנת הקורונה - בה רבים נמנעו מיציאה מביתם - הוציאו שחקני "פוקימון גו" יותר מ-1.3 מיליארד דולר. גם עתיד המשחק נראה מבטיח: ככל שטכנולוגיית ה-5G תהפוך נגישה יותר, כך משחקי מציאות רבודה לניידים יתמלאו בתוכן רב יותר, ו"פוקימון גו" יהיה בעמדה מצוינת להרוויח מהזינוק הזה.